Plán je jasný. Osvobodit vše, co patří Ukrajině, řekl Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (President of Ukraine - Official website / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | FOTO: President of Ukraine - Official website / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj v pravidelném večerním vzkazu řekl, že ukrajinští obránci zaženou ruské útočníky přímo k hranici. Podle něj právě nastal čas, aby ruská armáda utekla, nebo se vzdala.

„Kdo chce vědět, jaké jsou naše plány? Konkrétní podrobnosti od žádného skutečně zodpovědného člověka samozřejmě neuslyšíte. Protože tohle je válka – a tak to ve válce chodí,“ řekl Zelenskyj.

(Týdeník FORUM)

Podle něj však ruští agresoři musí vědět, že je Ukrajinci zaženou k hranici. „K naší hranici, jejíž linie se nezměnila. Vetřelci ji dobře znají,“ dodal ukrajinský prezident.

Jak Zelenskyj řekl, pokud chtějí okupanti přežít, je čas, aby utekli. „Pokud se bojíte vrátit do svého domova v Rusku, vzdejte se, my vám zaručíme splnění všech norem Ženevských konvencí,“ vyzval ruské vojáky Volodymyr Zelenskyj.

Pokud však jeho výzvu útočníci neuposlechnou, budou mít co do činění s ukrajinskými obránci, kteří „se nezastaví, dokud neosvobodí vše, co patří Ukrajině“.

Válka podle prezidenta začala okupací Krymu a Donbasu a měla by skončit jejich osvobozením.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články