„Svobodu médiím!“ protestuje proti postupu slovenské vlády

ČTK

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Platforma pro nezávislost a pluralitu sdělovacích prostředků – Svobodu médiím!, kterou podporují profesní a občanské organizace a osobnosti /mezi jinými Syndikát novinářů, Herecká asociace, Asociace režisérů a scenáristů (ARAS), PEN klub, Vraťte nám stát, Veřejnost proti korupci, OS Media, Asociace profesionálních divadel a řada významných osobností české kultury a veřejného života, jako Miloslav Vlk, František Janouch, Milan Uhde, Arnošt Goldflam, Tomáš Halík, Libor Grubhoffer, Mikuláš Bek, Jiří Dědeček,  Fero Fenič, Karel Schwarzenberg, Eliška Wagnerová a další/, vyjadřuje hluboké znepokojení nad zákazem vlády Slovenské republiky komunikovat s redaktory nezávislého Denníku „N“.

Jsme přesvědčeni, že obdobné způsoby nepatří do otevřené, demokratické společnosti, a jsme plně solidární s redakcí Denníku „N“. Současně využijeme všech svých profesních i osobních kontaktů, abychom na tyto totalitní praktiky vlády Slovenské republiky upozornili.

Za Platformu Svobodu médiím!:

Jaroslav Anděl, nezávislý kurátor

Jiřina Dienstbierová, manažerka

Jiří Hromada, herec, prezident Herecké asociace

Tomáš Klvaňa, univerzitní pedagog

Adam Komers, redaktor

Hana Marvanová, advokátka

Jan Payne, filozof a neurolog

Břetislav Rychlík, režisér, vysokoškolský pedagog

Nataša Slavíková, producentka a scenáristka, místopředsedkyně ARAS

David Smoljak, scenárista

Olga Sommerová, dokumentaristka

Ljuba Václavová, dokumentaristka, členka Rady Asociace režisérů a scenáristů

 

Informaci o postupu slovenské vlády čtěte ZDE

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner