Plešatci si přišli omrknout Hollana do hospody a pak domů. Ale všechno v pohodě, fakt

repro: FB ()

Asi padesát podezřele vypadajících zjevů se v pondělí večer v Brně vydalo na setkání náměstka primátora a známého aktivistu Matěje Hollana z hnutí Žít Brno pojmenovanou Pivem proti nenávisti. Byla to reakce na to, že jeho a předsedu Strany zelených Matěje Stropnického minulý týden z hospody někteří hosté vyhodili kvůli jejich názorům na uprchlíky. Tuto akci mezitím Hollan zrušil, aby se vyhnul případnému konfliktů s odpůrci. Statní  muži – často s vyholenými hlavami – na místě zjistili, že Hollan a další nebudou přítomni. Pak tedy v počtu asi třiceti pokračovali k bydlišti Hollanovy rodiny. Protože ho nenašli ani tam, odešli. Hlavním organizátorem akce byl údajně zápasník Zdeněk Pernica, číslo tři na kandidátce republikánů Miroslava Sládka na jižní Moravě.

Policie uvedla, že se událostí podrobně nezabývá, protože nedošlo k protiprávnímu jednání. Mluvčí jihomoravské policie Štěpánka Komárová pro server ECHO24.cz sdělila, že policie neobdržela žádné trestní oznámení, ani nemá informace, že by došlo k nějakému protiprávnímu jednání. Nic dalšího policie podnikat nebude. „Situaci samozřejmě sledujeme, aby policie mohla v případě protiprávního jednání zakročit,“ řekla mluvčí. Pondělní dění prý policie dozorovala.

Podle policie se tedy nic zvláštního nedělo. To je vlastně pravda, nikdo nikoho nestačil ani odněkud vyhodit, ani mu přímo vyhrožovat (jak taky, když dotyčný nebyl nalezen). Jen si tak k vašemu bytu přijde třicet nepříliš bystře vypadajících chlápků a něco chtějí. A co asi tak chtěli? Předat květiny? Vést politickou debatu? Blýskat pleší, když je teď tak slunečno a v zimě to neudělá takový dojem? Zazpívat si Hej Slované? Přispět na charitu?

Matěj Hollan není u mnoha lidí oblíbený. Každý nejsme u někoho oblíbený.

Policie mohla udělat aspoň minimum a mohla testosteronové svalnaté mladíky s mobily předvolat, aby podali vysvětlení. Jistě by se strážci zákona dozvěděli třeba něco o tom, že dotyční šli náhodou kolem, nebo chtěli Hollana vidět a říci mu, jak správně „žít Brno“, nebo že by se ten slavný krokodýl, co se mu říká drak, mohl nalakovat na růžovo. Něco by se našlo.

Jenže už žijeme v době, kdy se šacuje každý, kdo jde na Hrad, kdy vám lezou do domu, protože jste vyvěsili tibetskou vlajku, kdy prezident smí lhát a má podporu a důvěru většiny obyvatel, kdy lze urážet odpůrce bývalého totalitního režimu a jeho oběti, kdy mohou představitelé státu kolaborovat s autoritářskými mocnostmi, kdy prezident jezdí na sedánky pořádané spolupracovníky KGB, zatímco americký velvyslanec má vstup na Hrad zakázán, kdy agenti Stb u soudu tvrdí, že vlastně žádné agenty nikdy neměli a celý totáč jen tak proflákali, kdy pomocník VB a dvojnásobný člen KSČ vede Svaz bojovníků za svobodu, kdy svazačka a kandidátka na prezidentku za komunisty Jana Bobošíková v témže svazu vede lidickou buňku, takže poslední „lidické ženy“ svaz opustily, kdy jsou jistí europoslanci přisáti k vemenu Evropské unie jako žíznivá telátka a chtějí současně krávu živitelku zabít. Společnost ponořená do reálného zemanismu jako vyšitá.

Nabušení plešatí mladíčci, co vlastně nic trestuhodného ani neprovedli, jen se v počtu třiceti přišli podívat, kde někdo bydlí, do toho všeho vlastně zapadají stejně dobře jako oslík do vyřezávaného betléma. Co by se nekoukali, když mají tak hezká očička.

To nám ta Čechie pěkně vzkvétá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]