Od policie odešel další důležitý policista Ivan Smékal, náměstek pro kriminální policii a vyšetřování. Ten byl nadřízeným detektiva Pavla Nevtípila, hlavního vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo, který obvinil Andreje Babiše a jeho rodinu. Během půl roku jde už o druhý odchod nadřízeného, který stál za Pavlem Nevtípilem, když se ho Babiš pokoušel dehonestovat ve svých médiích i při veřejných vystoupeních.

Na odchod Ivana Smékala upozornil server neovlivni.cz. Nevtípilovi tak postupně ubývají lidé, kteří by za ním stáli a kryli mu záda. Na to si údajně vyšetřovatel v letních měsících stěžoval kolegům s tím, že sám neví, jak dlouho u policie ještě zůstane.

Prvním, kdo odešel, byl Miloš Trojánek, šéf pražské policie, který se za Nevtípila rázně postavil a „uzemnil“ Babiše ostrým vyjádřením.  „Vyšetřovatel kauzy Čapí hnízdo, který dlouhodobě patří mezi nejzkušenější pracovníky odboru hospodářské kriminality, je opět stavěn do negativního světla v souvislosti s vyšetřováním jiných kauz. Proti těmto snahám o diskreditaci a znevěrohodnění hlavního vyšetřovatele se důrazně ohrazuji. Znovu zdůrazňuji, že pražská policie byla a je apolitická a řídí se výhradně zákony této země. V případě vyšetřování samotné kauzy Čapí hnízdo kriminalisté pracují v souladu s trestním řádem a pod dozorem Městského státního zastupitelství v Praze. Vzhledem k této skutečnosti proto absolutně vylučuji jakýkoli politický zásah do vyšetřování a odmítám spekulace o nezákonnosti postupu policejního orgánu,“ napsal v minulém roce generál Miloš Trojánek.

Z policie postupně mizí lidé, kteří se nepodvolují režimu Andreje Babiše. Čelní představitelé pražské policie Trojánek a Smékal, velkou kauzou byla likvidace Michala Murína, šéfa GIBS. I tento bezpečnostní sbor už je v rukou Babiše. Orgán, který může skandalizovat jakéhokoliv policistu v zemi. Kdo je další na řadě?

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora