Plnou parou k nové bolševizaci země pod vedením hejtmana Zimoly

V České republice sílí hlasy, že komunistická strana je normální politická síla jako každá jiná a není důvod ji nebrat do koalic. Svoji ochotu vládnout s komunisty dává najevo Andrej Babiš i sociální demokraté.

V ČSSD po jejím aktuálním volebním debaklu sílí hlasy těch, kteří jsou ke komunistům vstřícní. Jihočeský hejtman Zimola, který jako jeden z mála obhájil pozici ČSSD ve svém kraji se v rozhovoru pro Novinky pustil tvrdě do Bohuslava Sobotky pod heslem „měl by vyjít mezi lidi, aby zjistil, co si myslí“. Tím se připojil ke kritice, kterou na adresu premiéra vznáší Andrej Babiš: Sobotka je prý celý život v politice a nezná život lidí mimo politiku.

Nu a co si tedy myslí lid? Lid zejména podle hejtmana Zimoly oceňuje, když s ním někdo komunikuje lépe. Což je hnutí ANO. Takže v nové strategii ČSSD, po níž Zimola volá, je třeba se inspirovat u Babiše. Nu a pak je podle Zimoly diskutovat o tom, zda by ČSSD neměla spolupracovat s KSČM. Zimola doslova říká: „Výzvy ve druhém desetiletí 21. století.. už nejsou o tom, s kým si budu zakazovat spolupracovat a s kým ne. KSČM je standardní politická strana.“

Tato „standardní politická strana“ nemá sice nyní oficiálně v programu třídní boj a diktaturu proletariátu, ale hlásí se hrdě k marxismu, který má v programu třídní boj a diktaturu proletariátu. Co je ale mnohem podstatnější, šíří otevřené nepřátelství k Západu, zejména ke Spojeným státům a naopak adoruje Putinovu Ruskou federaci. Ve svém stranickém tisku komunisté aktuálně oslavují instalaci jaderných raket Iskander v Kaliningradské oblasti na hranici s Polskem. V Haló novinách se píše, že jde o geniální taktiku ruských generálů a ponížení Baracka Obamy. Takže to je ta „standardní strana“.

Hejtman Zimola, zřetelný spojenec Miloše Zemena, vyjadřuje silný, možná už i vládnoucí politický proud v České republice: S Babišem a s komunisty plnou parou k nové bolševizaci země. Budeme tady mít takové zcela „standardní Rusko“.

ČSSD se zapletla s oligarchou Babišem tak, že z něj udělala hegemona české politiky. Tím samo sebe postupně likviduje proevropské křídlo Bohuslava Sobotky. A proruské křídlo ČSSD míří ke spolupráci s komunisty a bude se učit u Babiše, jak pracovat s lidmi. Máme se tu na co těšit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner