Vůdce hnutí ANO a premiér Andrej Babiš FOTO: AdobeStock / Profimedia
FOTO: AdobeStock / Profimedia
Až nám Andrej Babiš „zestátní“ televizi, to bude radosti! Konečně bude zadarmo. A hlavně úplně naše. Pojďme si představit, jak by mohly vypadat večerní zprávy v téhle nové, lidové televizi.
Moderní znělka uvede nablýskané studio a v něm sedí mladí a krásní moderátoři.
Moderátor:
„Dobrý večer, vítejte u hlavního zpravodajství TV Naše — televize, kterou už konečně nemusíte platit.“
Moderátorka:
„Začneme dobrou zprávou: premiér dnes slavnostně uzavřel most přes řeku Moravu, aby už nepustil jediného uprchlíka ze Slovenska. Na místě máme reportéra Petra Holce.“
Reportáž:
Reportér v helmě s logem TV Naše:
„Atmosféra je fantastická. Lidé přišli dobrovolně, aby se zúčastnili soutěže o slevové kupony na produkty Agrofertu – od salámu Kmotr přes kuřata z Vodňan až po umělé oplodnění v jeho špičkové klinice. Ostatně tímto vás zvu i na nový pořad Dítě od nás! Dobrá zpráva je, že zatímco před rokem musel Agrofert za reklamu v pořadu Sama doma platit, tentokrát to máte zadarmo! Premiéru uvidíte hned po této relaci.“
Moderátorka:
„A nakonec počasí: zítra bude krásně, protože vláda to zařídila v Moskvě. Dobrou noc a nezapomeňte — televize je naše a dálkový ovladač má pan premiér.“
Samozřejmě, tohle je nadsázka. Ale zas taková legrace to není. Pokud Andrej Babiš splní své sliby – které se spíš podobají hrozbám –, „naše“ bude znamenat „jeho“. A „zadarmo“? To…
Přečetli jste část exkluzivního obsahu
pro předplatitele .
Celý obsah je dostupný pouze pro digitální a kombinované předplatitele.
Pokud chcete mít přístup k celému článku, přihlaste se prosím.