Plzeňský biskup Tomáš Holub má koronavirus

ČT

Biskup Tomáš Holub | FOTO: ČT

Plzeňskému biskupství se nevyhnula epidemie koronaviru, biskup Tomáš Holub byl pozitivně testován na nemoc COVID-19. Od čtvrtečního rána je spolu se svými spolupracovníky v dobrovolné domácí karanténě.

„Byl jsem kontaktován osobou, s kterou jsem jednal v pondělí odpoledne, s tím, že u této osoby došlo k prokázání onemocnění COVID-19. Okamžitě jsem informoval své spolupracovníky, kteří se jednání rovněž účastnili, a všichni jsme nastoupili do dobrovolné karantény. Všichni jsme se také okamžitě nechali na koronavirus testovat,“ říká plzeňský biskup s tím, že zatím nebyli kontaktováni hygienou, ale použili způsob samotrasování.

Biskup plzeňský onemocněl těsně před dlouho plánovanou diecézní poutí v Teplé. Také při ní biskupství pamatovalo na všechna nařízení a protiepidemická opatření. „Po zjištění pozitivního testu jsem ihned na základě principu samotrasování kontaktoval všechny osoby, s kterými jsem přišel před mým nastoupením do dobrovolné karantény do kontaktu. Jedná se především o členy kněžského sboru. Všichni, kteří přišli do kontaktu se mnou, o nebezpečí onemocnění vědí a také nastoupili do karantény,“ vysvětluje svůj postup Tomáš Holub.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner