„Po 13 letech končím,“ říká další novinář MF Dnes. Důvodem je ovlivňování listu ministrem

Sídlo mediální skupiny Mafra (ČTK)

Sídlo mediální skupiny Mafra | FOTO: ČTK

Nahrávka, která dokazuje, že Andrej Babiš používá své noviny k útokům na politické odpůrce, otřásá nejen politickou scénou. Dusno je i v samotné redakci vydavatelství MAFRA. Tu čeká odchod několika novinářů, kteří jsou znechuceni tím, že vicepremiér rozhoduje o obsahu nejvlivnějších novin v České republice.

Dnes ráno ohlásil odchod z MF Dnes novinář Jan Sůra. „Po třinácti letech jsem dal výpověď   Důvody jsou asi všem jasné,“ napsal na Twitteru Sůra. Údajně není sám. O výpovědi uvažují i další jeho kolegové.

„Z MF DNES chce odejít většina domácí i ekonomické redakce. Jde o reakci na ovlivňování obsahu ze strany ,“ napsal na Twitteru novinář Jan Novotný.

Ve středu dostal výpověď z MF Dnes Marek Přibil, jehož hlas je zachycen při rozhovoru s Babišem. Domlouvají se, kdy který článek zveřejnit. Řeší spolu diskreditační kampaň proti Babišovu odpůrci, ministru vnitra Milanu Chovancovi.

Mafru zřejmě čeká další vlna odchodů novinářů. Ti vydavatelský dům průběžně opouštějí, vadí jim střet zájmů Babiše a zneužívání kdysi nezávislých novin.

„Ono už to snad není ani překvapivé, ani zajímavé. Doufám, že si někdo doteď nemyslel, že by Babišovy plátky byly nezávislé a že by je nepoužíval ke svým nedemokratickým praktikám. Jen se dost divím tzv. novinářům, že mají žaludek na to v takových médiích pracovat. Zřejmě si neuvědomují svou společenskou odpovědnost,“ řekl pro FORUM 24 bývalý novinář Adam Komers.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články