Po 6 letech Babišovy péče je Česko v hodnocení silnic za Albánií a Burundi

Andrej Babiš na zlepšení silnic stavěl kampaň, po 6 letech, kdy rezort spravuje, máme podle World Economic Forum horší silnice než Burundi   (archiv, WEF)

Andrej Babiš na zlepšení silnic stavěl kampaň, po 6 letech, kdy rezort spravuje, máme podle World Economic Forum horší silnice než Burundi | FOTO: archiv, WEF

Koncem ledna uplyne šest let od chvíle, kdy se rezortu dopravy ujali lidé z Babišova hnutí. V aktuálním mezinárodním žebříčku kvality silnic je však Česko za Svazijskem, Albánií a Burundi. Na druhou stranu si ale čeští a v Česku působící zahraniční byznysmeni zdejších silnic považují pořád více než dotazovaní obchodníci těch íránských.

Žebříček Světového ekonomického fóra (WEF) potvrzuje, že ani permanentně vyhlašovaná smělá volební hesla hnutí ANO české silnice po šesti letech nijak zásadně nezlepšila. Česko se na předmětném žebříčku ocitá za mnoha rozvojovými zeměmi afrického kontinentu.

Ukazatel kvality silnic, který zveřejnil server Global Economy, je součástí Indexu globální konkurenceschopnosti, který každoročně představuje WEF. Předkládá v něm hodnocení kvality silnic ve sledovaných zemích na základě dat z výzkumů mínění 14 000 předních obchodníků ze 144 zemí, uvádí ke své metodice organizace WEF. Žebříček hodnocení kvality silnic je založený na jediné otázce, kdy respondenti hodnotí kvalitu silnic v zemi svého působení na škále od 1 (špatné) do 7 (rozsáhlá a efektivní síť).

Světové ekonomické fórum je nezisková organizace založená v Ženevě. Pořádá každoroční zasedání ve švýcarském Davosu, kde se setkávají špičkoví podnikatelé, světoví politici, vybraní intelektuálové a novináři k diskusi o naléhavých problémech, kterým svět čelí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články