Po denacifikaci a demilitarizaci navrhuje Rada bezpečnosti Ruské federace desatanizaci Ukrajiny

Alexej Pavlov (Rada bezpečnosti Ruské federace / se souhlasem)

Alexej Pavlov | FOTO: Rada bezpečnosti Ruské federace / se souhlasem

Náměstek tajemníka Rady bezpečnosti Ruské federace Alexej Pavlov zcela vážně poukázal na to, že se po celé Ukrajině rozšířila Církev Satanova a že je proto důležité kromě denacifikace provést i desatanizaci Ukrajiny. Kromě Církve Satanovy tam totiž působí i stovky nejrůznějších dalších sekt.

„Věřím, že s pokračováním speciální vojenské operace je stále naléhavější provést desatanizaci Ukrajiny, nebo, jak trefně řekl šéf Čečenské republiky Ramzan Kadyrov, její úplnou desatanizaci,“ poznamenal Pavlov, který prohlásil, že se Ukrajina změnila za pomoci síťových manipulací a psychotechnologií v obrovskou hypersektu, kterou je třeba zničit.

()

„V roce 2015 v Kyjevě skupina pohanů rozbila a znesvětila bohoslužebný kříž vztyčený k 1000. výročí spočinutí velkovévody Vladimíra, baptisty z Ruska, svatého rovnoprávného apoštolům,“ uvedl jako jeden z důkazů svého tvrzení Pavlov, podle kterého „ukrajinští novopohané“ realizují „protiruský projekt“.

Pavlovův text zcela vážně tvrdí, že s „pokračováním speciální operace na Ukrajině přibývá důkazů o tom, že největší zvěrstva na území Donbasu a v dalších ruskojazyčných oblastech Ukrajiny páchali již řadu let fanatici zaslepení myšlenkami, které nejsou zdaleka běžné“. Jejich úkolem je „přeformátovat mysl ukrajinských občanů“ tak, aby opustili staleté tradice a skutečné hodnoty, které „nese pravoslavná víra, islám a judaismus“.

Pavlov tvrdí, že prvotním „novopohanem“, na jehož myšlenky nynější „satanisté“ na Ukrajině navazují, je Volodymyr Šajan, ukrajinský nacionalista a religionista, který musel uprchnout do exilu a v roce 1974 zemřel v Londýně. Podle Pavlova se Šajan během Velké vlastenecké války „přidal k ukrajinským nacistům“ a Rusko „považoval výhradně za okupanta“. Po válce pak Šajanovy myšlenky oslovily „kolaborantskou chátru, která emigrovala na Západ“, a to, co „Šajan zasel“, našlo své „hojné výhonky s rozpadem SSSR“.

Po roce 2014 se trend založený na Šajanových myšlenkách spolu s dalšími novopohanskými organizacemi stal základem pro realizaci „protiruského“ projektu na Ukrajině, který vyvrcholil Majdanem a současným vztahem Ukrajiny k Rusku.

V souvislosti s požadavkem desatanizace kvůli existenci sekt na Ukrajině poněkud pikantně působí, že v Rusku podle střízlivých odhadů existuje přes 500 nejrůznějších sekt, v nichž je přímo zapojeno na milion lidí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články