Po Hutkovi vyhrožuje udavač Srp i premiéru Sobotkovi

Karel Srp (youtube.com)

Karel Srp | FOTO: youtube.com

Karel Srp, oblíbenec Miloše Zemana, který chce muže, jehož minulost je podle mnohých spojována se Státní bezpečností, jmenovat členem Etické komise pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu, se mstí. A to nejen Jaroslavu Hutkovi, který na Srpovu udavačskou minulost upozornil, ale nyní také Bohuslavu Sobotkovi, který odmítl jmenování prezidenta spolupodepsat. Premiér si totiž také myslí, že práskač by neměl určovat mravy a etiku.

Toto vyjádření předsedy vlády Karla Srpa natolik rozčílilo, že napsal rozezlený článek do Parlamentních listů, ve kterém ve své podstatě Sobotkovi oznámil, že se může těšit na pomstu za své výroky a odmítnutí kontrasignace jeho jmenování. „Bude-li pan Sobotka na sjezdu své strany otvírat obálku, může být od policie. Jak prosté,“ napsal Srp doslova.

Zatímco Hutka, který zmínil minimálně čtyři případy, kdy ho jeho bývalý kamarád udal StB, obdržel dopis, ve kterém mu Srpův právník sděluje, že pokud se neomluví, čeká ho žaloba, na Sobotku se prý chystá rovnou policie. „Bohužel, občan Sobotka je nazrálý vypovídat pod přísahou. Nenajde-li podklady, Jazzová sekce je ráda půjčí,“ vzkazuje premiérovi Srp.

Šéf kabinetu podle kontroverzního nominanta do Etické komise podlehl tlaku informací, které dostal. „Bohužel, Bohuslavu Sobotkovi kdosi připravil politicky rozbředlý terén. Jak příroda Napoleonovi. Naletěl,“ píše sebevědomě Srp. Do premiéra se pouští i v dalších zmínkách. „Bohuslav Sobotka chválený i jebaný za váhavost s přistěhovaleckými kvótami si vyhrnul rukávy: Nepodepíšu! Veřejnost užasla nad nezvyklou rozhodností třetího muže země,“ zmiňuje Sobotkovu nečekanou odbojnost vůči Zemanovi Karel Srp.

Jak se nakonec Srp s oznámením na premiéra rozhodne, se dá pouze spekulovat. Každopádně je vidět, že je silný v kramflecích, neboť cítí podporu od svého přítele z Hradu.

 

 

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]