Po návštěvě Santy v domově důchodců zemřelo 26 seniorů

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Smutnou zprávu přinesla média z domova důchodců v belgickém Molu, kde si covid-19 vybral téměř tři desítky obětí. Nakažený Santa Claus, který seniory navštívil na začátku prosince, infikoval přes stovku lidí, informuje list New York Post.

Návštěva dobrovolníka v kostýmu Santy měla důchodcům zpříjemnit nadcházející svátky a přinést trochu vánoční nálady. Vše ovšem dopadlo úplně jinak. Na akci pořádanou zařízením Hemelrijck totiž 5. prosince v předvečer svátku svatého Mikuláše dorazil muž nakažený covidem-19.

Po několika dnech se u některých seniorů začaly objevovat příznaky onemocnění koronavirem. Následky byly tragické. Jak píše britský list The Guardian, kromě 26 úmrtí bylo na virus pozitivně testováno dalších 85 obyvatel domova a 40 zaměstnanců.

Důvodem, proč mohlo k tak masivnímu rozšíření nákazy dojít, je fakt, že na akci nikdo neměl roušku. „Hluboce litujeme, že po prohlédnutí několika fotografií musíme dojít k závěru, že se jedná o neskutečnou nezodpovědnost. Kdybychom věděli, že to bude vypadat takhle, nikdy bychom tu akci nepovolili,“ uvedla radnice města Mol v belgické provincii Antverpy ve svém prohlášení. Formální vyšetřování údajně nebylo zahájeno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]