Po Ovčáčkovi omylem pojmenovali ulici. Cedule teď půjde do dražby

Město Vrchlabí

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček je slavný člověk. Ve veřejném prostoru se prosadil zejména tím, že se jeho sociální sítě staly skvělým způsobem, jak si najít dobrý recept nebo prodat sekačku. Nyní měl dokonce – i když bohužel omylem – chvíli svoji ulici, a to ve Vrchlabí.

Ve zmiňovaném městě je ulice Pod Ovčákem, která dostala novou ceduli, ovšem s chybou – bylo tu napsáno Pod Ovčáčkem. „Nikoliv, to není vtípek party recesistů. Nová ulice Pod Ovčákem má od minulého týdne svoje označení a protože jsme nechtěli riskovat poškození smaltované cedule při přepravě a montáži, nerozbalili jsme ji a nezkontrolovali. Stejně tak si toho nevšiml ani pracovník, který ji montoval na lampu… Až místní to odhalili, děkujeme za upozornění. Cedule nyní poputuje zpátky do smaltovny na reklamaci,“ okomentoval to správce facebookového profilu Vrchlabí.

Nikoliv, to není vtípek party recesistů. Nová ulice Pod Ovčákem má od minulého týdne svoje označení a protože jsme…

Zveřejnil(a) Město Vrchlabí dne Pondělí 9. září 2019

Kauza má ale i další vývoj. Bude se dokonce dražit a výtěžek půjde na dobrou věc. „Dražba proběhne elektronicky na internetu, odkaz zde bude zveřejněn. Výtěžek dražby bude použit na údržbu veřejné zeleně – aleje ovocných stromů vysazené na nedalekém kopci Ovčák,“ uvedl tajemník úřadu Pavel Řehák.

A co na to Ovčáček? O ceduli podle Řeháka projevil zájem a na svém twitterovém účtu napsal: „Humor, toť lučavka královská života! Srdečně zdravím do Vrchlabí.“

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner