Po roční přestávce ožije Havlíčkův Brod knižním veletrhem

Havlíčkův Brod již tři desetiletí hostí podzimní knižní veletrh (Markéta Hejkalová)

Havlíčkův Brod již tři desetiletí hostí podzimní knižní veletrh | FOTO: Markéta Hejkalová

Podzimní knižní veletrh se již pojedenatřicáté uskuteční v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě, a sice v pátek 15. a v sobotu 16. října. Představí se na něm více než 130 vystavovatelů.

„Jejich počet se možná ještě mírně zvýší – ne však výrazně, aby bylo možné zachovat dostatečné rozestupy mezi stánky a návštěvníky. Motto veletrhu je stejné jako vloni: Země skrytých úsměvů. Část doprovodného programu se bude věnovat Karlu Havlíčkovi Borovskému a svobodě slova v 21. století. Připomeneme tak nejen dvě stě let od narození českého novináře, ale také sto let od založení světového PEN klubu,“ uvedla Markéta Hejkalová, ředitelka veletrhu a členka PEN klubu.

Od pátečních 10:00 do sobotních 17:00 mohou milovníci knih zavítat do veletržních prostor, kde na ně čeká program složený z besed, autorských čtení a autogramiád, na nichž se představí mimo jiné Martin Hilský, Alena Mornštajnová, Michal Viewegh, Irena Obermannová, Michael Kocáb, Lidmila Kábrtová, Petr Stančík, Andreas Pittler, Radka Denemarková, Miloš Doležal, Michal Vrba, Matěj Dadák, Václava Jandečková, Libor Dvořák, Ondřej Kundra, Jaroslav Hutka, Vladimír Merta, Eva Tvrdá, Petr a Petra Třešňákovi, Tereza Límanová, Simona Bohatá a mnoho dalších především českých autorů.

Veletrh doplní i doprovodný program, který začíná čtvrtečním Listováním z knihy Zuzany Dostálové Soběstačný, uskuteční se celostátní knihovnický seminář a setkání knihovníků s nakladateli, v pátek večer vydavatelé převezmou ceny za nejkrásnější knihy veletrhu a cenu Littera Astronomica. Na koncertě Rock for Book letos v klubu Oko vystoupí M.T.O. Universal.

„Kvůli opatřením proti šíření covidu musíme všichni počítat s tím, že veletrh budou provázet určitá omezení. Budeme pravděpodobně nuceni požadovat od návštěvníků předložení certifikátu o dvojím očkování, dokladu o negativním PCR či antigenním testu nebo potvrzení o prodělaném covidu. Nutné budou patrně i respirátory,“ dodává Markéta Hejkalová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články