Po sérii vtipů popsal skutečný Landa, jestli je příznivcem, nebo odpůrcem očkování

Zpěvák Daniel Landa  (ČTK)

Zpěvák Daniel Landa | FOTO: ČTK

Na vlnu vtipů a koláží, které popisovaly zpěváka Daniela Landu jako příznivce očkování a toho, který všem okolo sebe doporučuje, aby se nechali očkovat, reagoval sám umělec krátkým prohlášením. V textu, který zaslal redakcím a zveřejnil na facebooku, vysvětluje, jestli je příznivcem, nebo odpůrcem očkování a co doporučuje lidem. Takže jak to tedy je?

„Očkování proti covidu musí být svobodnou volbou každého člověka. Je tedy na občanech, aby si zjistili všechny informace a potom se sami rozhodli. Nejsem antivaxer ani vaxer (jak jsem několikrát uvedl, např. v posledním rozhovoru s panem Xaverem Veselým). Volám po svobodě a velmi mi vadí nátlak, vydírání a lživá reklama. Očkování je ale každého soukromá věc,“ vysvětlil na úvod Daniel Landa.

()

Vyjádření navazuje na množství koláží, kde Landa na fotografiích doporučuje očkování, chválí si ho, je rád, že se nechal naočkovat on i jeho rodina. Další série fotografií využívá části písní známého zpěváka. Vakcína je zázrak, kámo, zázrak. Holky a mašiny, mám už dvě vakcíny! A tak dále. Kromě Landy se podobné obrázky objevují také s Lubomírem Volným, Jankem Ledeckým nebo Ilonou Csákovou – dalšími známými odmítači očkování. Vždy jde o satiru a reakci na dezinformace z tábora odpůrců očkování.

Humorné je, že někteří lidé na tuto vyfabulovanou „kámpáň“ skočili a už ze svých řad tyto vůdce vylučují. Například stránka proruské Národní domobrany už se s Landou rozloučila.

„Memy ani satira mi nevadí, vadí mi ale, když nějaký profil tvrdí, že je to pravda, protože se mnou právě mluvil. To už je lež a pomluva. Bránit se zatím nebudu, protože jde o falešné profily, jak jsme zjistili, ale pokud někdo konkrétní, a tak to zprvu vypadalo, bude lživě tvrdit, že se mnou právě hovořil, bránit se budu, pomlouvat se nenechám. V tom je celá podstata,“ uzavřel své vyjádření Daniel Landa.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]