Po volbách nemáte právo na svůj názor, vzkazují babišovci demonstrujícím

Demonstrace proti Babišovi a komunistům (Zbyněk Pecák)

Demonstrace proti Babišovi a komunistům | FOTO: Zbyněk Pecák

Na Václavském náměstí bouří tisíce lidí, nespokojených se současným režimem a jeho hlavními strůjci Andrejem Babišem a Milošem Zemanem. Akce připomínající ty, které se odehrávaly v revolučním roce 1989 však nechává ty, kterých se týká, naprosto klidnými. Napodruhé jmenovaný premiér hovoří o lživé kampani, jeho podporovatelé zase na sociálních sítích okřikují všechny, kteří s demonstrací sympatizují, aby mlčeli, když volby „projeli“. Omyl, mlčet se nesmí a nebude.

Když chtějí voliči hnutí ANO bránit svého vůdce, z podvodu obviněného estébáka, který za pomoci svých peněz a nesplnitelných slibů dokázal ošálit dostatečné množství naivních občanů, začnou se ohánět pojmem demokracie. Tedy přesně tím, co Babiš bytostně nesnáší a rád by tento výdobytek postupně zadupal do země. Nenávidí diskuzi, argumenty, odlišný názor a neposlušnost.

Ilustrační foto (ČTK)

Jeho povaha se pak profiluje i do přívrženců politické firmy ANO a ti se ve svých vyjádření „opičí“ po politikovi, který tady přece vymýtí všechnu korupci, přidá učitelům i sestrám a ještě k tomu postaví zoo pro děti, nebo zimní stadion pro úspěšné hokejisty.

Podle lidí, kteří nekriticky obdivují Andreje Babiše, musí se o to dělit na sociálních sítích a nevznikly na farmě falešných profilů Marka Prchala, nemají demonstranti, kteří se shromáždili na Václavském náměstí, či kdekoliv jinde v republice, nárok na „brblání“. Opět se přitom sociálněsíťoví komentátoři, kteří mají vždy názor na vše, především pak správný, začali ohánět demokratickými volbami. Po nich se, podle chytráků z internetu, nesmí po vyhlášení jejich výsledků jakkoliv projevovat názor, který by nekorespondoval s počty odevzdaných hlasů.

Ti, kdo zvolili premiéra, který se hodlá spolčit s komunisty, aby se dostal k absolutní moci a proruského prezidenta, dělajícího ostudu naší zemi i v zahraničí, nesnesou, když jim někdo argumentuje, nebo si dokonce dovolí svůj odpor k návratu republiky do bolševických časů prezentovat na demonstraci.

Miloš Zeman a Andrej Babiš  (ČTK)

Ty nikdy neměli komunisté rádi, nedokázali je totiž dostatečně potlačit, tak jako jejich soudruzi v Číně, nebo Sovětském svazu. Proto se těžko akceptuje, že ve společnosti opět bují jakási revolta, která je důkazem toho, že ne všichni občané jsou součástí stáda, které jde hloupě za slíbenou koblihou, nebo proti neexistujícím hordám krvechtivých uprchlíků.

Demonstranti mají nárok na projev názoru kdykoliv se jim zachce. Stejně tak ti, kteří bojují proti Babišovi, jako ti, jimž se nelíbí GDPR, odpůrci kácení lesů, nebo zastánci práv homosexuálů. Samozřejmě, že ne každý souhlasí se všemi protesty, ale má svobodné právo se jich účastnit, nebo je nepodpořit. Ten, kdo je chce zakazovat, je již definitivně „zbabišován“ a svou mysl otevřel myšlence neosocialismu s lidskou tváří, v němž je stát firmou, obhospodařující svého majitele a trpící, šikanující a buzerující své zaměstnance.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]