Po vraždě mladíka Poláci zdemolovali restauraci s kebabem

K tragédii došlo při silvestrovských oslavách v severopolském městě Ełk. Čtyři cizinci z Afriky v noci z 31. prosince ubodali polského občana, který se měl v jejich podniku chovat výtržnicky. Mrtvého Daniela R. druhý den přišli pomstít obyvatelé města, kteří zcela zdemolovali inkriminovanou restauraci. Vybíjeli vitrínu, házeli petardy, lahve a kameny. Přihlížející dav jim tleskal.

Jednadvacetiletý Daniel měl podle některých zdrojů hodit do restaurace s kebabem petardu. Podle jiných zdrojů přišel Daniel s kamarádem a pokusili se ukrást lahve s pitím. Až potom druhý z mužů hodil dovnitř petardu. Jedno je však jisté – provozovatelé a zaměstnanci restaurace za Danielem vyběhli a po chvíli pronásledování jej dostihl. Mladík byl potom muži ubodán.

https://www.youtube.com/watch?v=Bo7o2T45lX8

Přivolaní lékaři našli na Danielově těle dvě hluboké bodné rány od velkého nože. Mladíkovi už nebylo pomoci, zemřel na místě činu. Policie následně zatkla občany Maroka, Alžířska a Tuniska. Prokuratura v Ełku dnes z vraždy obvinila občana Tuniska, který v podniku pracoval jako kuchař. Všichni zatčení byli v Polsku legálně. Vrah dosud nebyl v Polsku trestán, Daniel s kamarádem měli oba problémy se zákonem už předtím.

Zatčeno bylo i více než dvacet nejagresivnějších demonstrujících, kteří za přihlížení několika stovek obyvatel zcela zdemolovali nejen restauraci s kebabem, v níž k indicidentu došlo, ale i jinou, která podle polských médií patřila stejným majitelům. Mezi zatčenými jsou i dívky a několik neplnoletých osob. K uklidnění situace museli být přizváni policisté ze sousedního Olsztyna.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]