Poblázněný Okamura bere Letnou jako sraz podporovatelů SPD

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura  (ČTK)

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura | FOTO: ČTK

Největší demonstraci od roku 1989 lze brát jako jasné vyjádření odporu k panování Andreje Babiše, ale také zcela jinak. To předvedl Tomio Okamura, který si myslí, že zaplněná Letná vlastně prezentovala program jeho extremistického hnutí SPD. Snad ještě nikdy nebyl tak daleko od skutečnosti.

O šéfovi Svobody a přímé demokracie je známo, že je obchodníkem. Když zrovna není jeho artiklem strach, který se snaží rozšířit mezi občany, aby jim záhy vnutil představu, že je jediným, kdo je může ochránit, prodává program SPD.

Zkusil to tedy i hned po skončení nedělní demonstrace. V přímém vstupu pro Českou televizi totiž místo toho, aby objektivně zhodnotil, co může protestní akce znamenat pro českou politickou scénu, blouznil.

Podle Okamury se totiž oněch čtvrt milionu lidí na Letné sešlo proto, aby ukázalo, že chtějí odvolatelnost politiků, přesně jak prosazuje SPD. Bláhové přání extremistického poslance ovšem nemá nic společného s realitou.

Drtivá většina demonstrantů by totiž rozhodně trvala i na konci Okamury ve sněmovně, jen teď mají důležitější práci, než je ztrácení času s politikem, který by za trochu moci posloužil komukoliv. Babišovi jako prvnímu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]