Jediné, co je zatím jisté, je, že změna počasí zpomalila tempo bojů na frontě, konstatuje ve své pravidelné zprávě Institut pro studium války. Pokračují boje na levém břehu Dněpru, kde ukrajinské jednotky vybudovaly již dostatečně velké předmostí, a bojuje se také v okolí Avdijivky, kde je však situace poměrně nepřehledná.
„Ve směru na Avdijivku probíhají nejtěžší krvavé bitvy. Ruská armáda útočí na silně opevněné oblasti z několika stran. Dochází k postupu na severním výběžku fronty, jsou obsazeny některé pozice u koksovny a v jižní části probíhají boje v průmyslové zóně,“ napsal na Telegram jeden z ruských vojenských blogerů Dva majora. Podle něj jsou však ruské „vítězné zprávy“ předčasné.
ISW na základě potvrzených geolokačních záběrů z 19. listopadu napsal, že ukrajinské síly provedly u Avdijivky protiútok a postupovaly poblíže železnice jihovýchodně od obce Stepnoje ležící asi tři kilometry na severozápad od Avdijivky. Jak ISW upozorňuje, jeden z ruských „vojenských zpravodajů“ tvrdil, že ukrajinské jednotky znovu dobyly nejen pozice v oblasti železnice u Stepnoje, ale provedly také protiútok u místní koksovny.
Podle vojenských analytiků provedli útočné operace i ruští vojáci, ale nepodařilo se jim dosáhnout žádného potvrzeného úspěchu, ačkoliv proruští blogeři psali, že okupanti postupovali poblíž průmyslové zóny na jihovýchodním okraji Avdijivky, koksovny a železnice na západ a severozápad od Krasnohorivky, která leží asi pět kilometrů na severozápad.
S ruskými útoky souvisí i zpráva, kterou zveřejnil zástupce ukrajinské skupiny sil Tavria Oleksandr Štupun. Ten v neděli prohlásil, že narůstá počet ruských dezertérů a vojáků, kteří odmítají provádět útočné akce. To údajně nutí ruské velení použít fyzickou sílu a zátarasy za vlastními jednotkami, aby byly donuceny zapojit se do boje. Podle Štupuna navíc okupanti kvůli značným ztrátám musejí u Avdijivky nasazovat čerstvě mobilizované, a tudíž nevycvičené muže, a také vojáky z trestných oddílů.