Počty Aleny Schillerové: 10, 15 a 21 % nejsou tři sazby DPH

Alena Schillerová  (archiv)

Alena Schillerová | FOTO: archiv

Ministryně financí Alena Schillerová se snaží zlehčovat zmatek, který bude díky její novele o DPH od 1. května v hospodách a stáncích s občerstvením v souvislosti s pivem. V rozhovoru pro Seznam zprávy několikrát zopakovala, že pivo levnější nebude. Prý jde o podporu restaurací. Především na venkově. To je v naprostém rozporu s tím, co dlouhodobě prohlašuje Babiš, a sice, že se zavedením EET zlevní pivo. Nezlevní. Další lež.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Nejpozoruhodnější je ale Schillerové manévrování mezi sazbami DPH. Ve zmíněném rozhovoru dokonce prohlásila, že 10, 15 a 21 %  nejsou tři sazby DPH, ale dvě, protože nealko pivo, na které se vztahuje 15 %, není pivo. Ze strany Schillerové jde o typické Babišovské vymlouvání a polopravdy.

Schillerová může ve svých dokumentech uvádět nealko pivo jako limonádu, nebo klidně jako knedlíky, ale v praxi to bude tak, že postaví-li se na bar tři lidé, jeden si dá pivo na místě, druhý si dá nealko a třetí si dá tři piva s sebou do džbánku, bude výčepní muset účtovat ve třech sazbách DPH. To je to zlepšení a podpora hospodských.

„Provozovatelé jsou rádi. Chceme pomoci zejména venkovu,“ prohlásila Alena Schillerová.

Tak určitě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]