Pod rouškou boje s virem může komunistická Čína pokračovat ve zločinech

Protest proti obchodování s lidskými orgány v Číně (VOA News)

Protest proti obchodování s lidskými orgány v Číně | FOTO: VOA News

Hnutí Falun Gong, které je v Číně pronásledováno tamním komunistickým režimem a je zastoupeno i u nás, vydalo varovné prohlášení k současné situaci. Čína, odkud vzešla současná pandemie koronaviru a která nyní vystupuje jako bojovník proti nemoci, je stále místem pronásledování. To se navíc za současné krize může ještě stupňovat.

Ve zprávě se píše:

V souvislosti s publikovanými zprávami o tom, jak Čína „pomáhá“ jiným zemím zvládnout epidemii wuchanského koronaviru, bychom rádi poskytli pohled i z druhé strany.

V deníku Global Times, který je médiem Komunistické strany Číny, se 1. března objevila zpráva o transplantaci plic pro pacienta s wuchanským koronavirem. List uvedl, že transplantace měla „velký smysl pro omezení kritických případů“ viru. Přestože Global Times – a další státní média – uvedly, že plíce pocházely od dobrovolného dárce, odborníci mimo Čínu jsou znepokojeni tím, odkud orgán skutečně pocházel. To, že se vhodné plíce od „souhlasícího, mozkově mrtvého dárce“ podařilo nalézt v průběhu pěti dnů, vytváří podezření na nedobrovolné odběry orgánů.

Dne 1. března 2019 byla publikována zpráva konečného rozsudku Nezávislého čínského tribunálu v Londýně, který byl založen za účelem vyšetření násilných odběrů orgánů vězňům svědomí v Číně. V závěrečné zprávě soudu se uvádí, že bývalý prezident Ťiang Ce-min (1993–2003) osobně nařídil násilné odběry orgánů praktikujícím Falun Gongu a že spoluúčast vlády a Komunistické strany Číny je evidentní v každém ohledu. Soud dospěl k závěru, že pod vedením Komunistické strany Číny probíhaly odběry praktikujícím Falun Gongu zaživa a že tato zvěrstva pokračují dodnes. Předsedou Čínského tribunálu byl sir Geoffrey Nice QC, který byl prokurátorem mezinárodního trestního tribunálu s bývalou Jugoslávií.

Jeden ze svědků Londýnského tribunálu, Dr. Jacob Lavee, profesor chirurgie a bývalý prezident izraelské transplantační společnosti, řekl pro média: „Čínští lékaři jsou nejen zapojeni do masových vražd a zločinů proti lidskosti, ale mezinárodní společenství a Světová zdravotnická organizace z nějakého důvodu zavírají oči před těmito zločiny.“

Zprávy o tom, jak komunistický režim v Číně „zvládá“ epidemii, mohou ve skutečnosti naznačovat ještě větší míru porušování lidských práv v Číně, než jaké si na Západě umíme představit. Typická pro komunistický režim je cenzura informací a podvod. Například Čínou oficiálně přiznaný počet obětí masakru na náměstí Tchien-an-men (Nebeského klidu) uvádí 300, zatímco odborníci odhadují 3000; násilné odběry orgánů Čína popírá, nezávislí vyšetřovatelé ale hovoří o desítkách tisíc operací se záhadným původem orgánů ročně. Není důvod domnívat se, že při wuchanském koronaviru režim své metody změnil a že by jím poskytovaná čísla a informace byly hodnověrné. Vzhledem k výše uvedenému rovněž není důvod se domnívat, že komunistický režim svou „pomoc“ jiným zemím myslí upřímně a není to jen další ze způsobů, jak získat vliv a ospravedlnění v očích veřejnosti pro zločiny, kterých se dopouští.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Spolupráce s komunistickou stranou v Číně – i když pod rouškou pomoci se „zvládnutím“ epidemie – může ve skutečnosti znamenat stát se spolupachatelem na zločinech, kterých se komunistický režim dopustil a dopouští. Věříme, že nikdo – ať je to stát, či jednotlivec – se spoluzodpovědným za tyto zločiny stát nechce.

Chtěli bychom také apelovat na média, aby k informacím pocházejícím od oficiálních zdrojů ČKS a jejich agenturních zpráv přistupovala zodpovědně a nestala se rovněž součástí této dobře promyšlené propagandistické mašinérie, která mimo jiné pomáhala spustit pronásledování Falun Gongu a která má za cíl glorifikovat komunistickou stranu, nehledě na realitu či životy svých občanů.

Je pravda, že v Číně existují lidé se svědomím, kteří se opravdu pokoušejí pomáhat jiným, a takových lidí je třeba si vážit. Avšak jejich hlas zaznívá spíše na neoficiálních fórech či lidskoprávních stránkách. Z mnoha stojí za zmínku příklad lékaře Li Wen-lianga, který se pokoušel před wuchanským koronavirem varovat již v prosinci 2019, ale jeho hlas byl umlčen policií.

(Falun Gong, Veronika Sunová, Asociace Falun Gong)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články