O tom, jak ovlivňuje média, kdo mu půjčil peníze na vznik Agrofertu a kdo jsou jeho tiší společníci. Vznikla nová publikace o Andreji Babišovi. Psaný knižní dokument Z Bureše Babišem je k mání zatím v elektronické podobě.

V byznysovém a politickém impériu šéfa hnutí ANO operují vysocí představitelé socialistických tajných služeb. Peníze měl dávno předtím, než vznikl Agrofert, a jeho fungování v politice započalo už v dávné minulosti. To je jen část z odhalení, které zmapovala knižní publikace Z Bureše Babišem.

Na 203 stránkách popisuje autor celou historii podnikání Andreje Babiše od jeho dětství až po současné plány a potíže. „Publikace se nevyhnula ani ošemetným bodům jeho kariéry. Speciální pozornost jsem věnoval třeba zkoumání původu kapitálu velkopodnikatele či tomu, jací lidé mu pomohli protlouct se přes divoký byznys devadesátých let,“ říká autor publikace Tomáš Lemešani.

Ačkoli kniha vychází těsně před sněmovními volbami, autor odmítá, že by šlo o účel. „O podporu knihy jsem se neúspěšně pokoušel více než dva roky. Zafinancovat alespoň nezbytnou část a několik týdnů realizace se mi povedlo díky crowdfundingové kampani. Lidé mi předobjednávkami poskytli možnost zanechat na několik týdnů jiné činnosti, které mě živí, za což jim velmi děkuji. Věřím, že se jim bude publikace líbit a odpoví na všechny dotazy, které si u osoby Andreje Babiše kladou,“ říká Lemešani.

Nejde o první knihu o jednom z nejmocnějších Slováků. Z Bureše Babišem se proto zaměřila na body kariéry, které dosavadní mediální studie ani knihy nepopsali. Ve větší míře se věnuje třeba vztahům s politiky, slovenskými reáliemi a tomu, proč se Babiš prezentuje jako vyhnanec, či tomu, jak zasahuje do československého mediálního dění.

K dispozici je zatím elektronická verze publikace, kterou si zájemci můžou objednat na stránkách autora, či e-mailem na [email protected] Tištěná verze Z Bureše Babišem bude k mání do konce srpna. Prvních deset dní se kniha v elektronické verzi prodává za 200 korun a tištěná za 400 korun. Po deseti dnech stoupne cena publikace o sto korun.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora