Poděkování podporovatelům deníku FORUM 24: Milí čtenáři, děkujeme! Bez vás bychom tento rok zvládli těžko

Eric Drooker

Blíží se konec roku, a tak se sluší poděkovat. Rádi bychom zde poděkovali Vám, našim čtenářům a našim podporovatelům. Velkorysost a štědrost, kterou jsme letos zakusili, nás zavazuje k další práci. A naší prací je obrana svobodné společnosti, svobodné šíření informací a kritických postojů.

Ve veřejné sbírce novinářského spolku Free Czech Media jsme od vás letos dostali neuvěřitelné tři miliony korun. A v posledních týdnech dostáváme příspěvky od těch, kteří od vlády obdrželi tzv. rouškovné. Je skvělé, kolik lidí se nechce nechat vládou uplatit! Opravdu vám za to moc děkujeme.

Vaše příspěvky pokryly téměř polovinu našich ročních nákladů. Bez vaší podpory bychom tento rok nemohli zvládnout, protože kvůli epidemii koronaviru se drasticky snížily výnosy z internetové reklamy. Naším dalším nezanedbatelným příjmem byl také prodej knih na našem e-shopu a velmi nám také pomohl velkorysý dar Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky a několik dalších sponzorských příspěvků od několika solidních firem. Vážíme si toho, že tolik institucí, firem a jednotlivců se nebojí podporovat médium, jež je principiálně kritické vůči vládě hnutí ANO Andreje Babiše, kterou podporuje komunistická strana, a také vůči prezidentovi Miloši Zemanovi, který zasel mezi lidmi děsivou míru nenávisti a snaží se obrátit naši zemi z orientace na západní civilizaci k autoritářským východním despociím.

Deník FORUM 24 a Free Czech Media vydaly v tomto roce čtyři knihy. Když to dovolila epidemická situace, pořádali jsme znovu přednášky a debaty po celé zemi. Naše redakce se navzdory sníženým příjmům z reklamy rozrostla o tři nové spolupracovníky a můžeme plánovat další projekty. Naším cílem je oslovit v příštím roce velké množství čtenářů a voličů a navrhovat jim demokratickou a racionální alternativu k současné vládnoucí populistické politice, která sráží Českou republiku před světem na kolena.

Učinili jsme při této naší práci nezapomenutelné zkušenosti a jsme za ně vděčni. Každý den jsme překvapováni tím, kolik skvělých lidí v naší zemi žije. Jsme poctěni, že jste našimi čtenáři a že pro vás můžeme pracovat.

Příští rok bude rokem volebním. I během něj vás budeme potřebovat. I nadále proto prosíme o vaši podporu a budeme se ucházet o váš zájem. Ať už budete přispívat ve veřejné sbírce, kupovat naše knihy a časopis Revue FORUM, nebo prostě sdílet naše texty na sociálních sítích.

Děkujeme, že jste! A přejeme krásné Vánoce a mnoho zdraví a sil do nového roku.

Johana Hovorková,
editorka deníku FORUM 24
a předsedkyně spolku Free Czech Media

Pavel Šafr,
šéfredaktor deníku FORUM 24
a zakladatel projektu Svobodné fórum

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články