Při rozkrývání dotačních podvodů Policie České republiky postupuje v posledních letech velmi přísně. Řada pachatelů skončila ve vězení, soudci neváhají uvalovat na podezřelé vazbu. Případy, při nichž policie nemilosrdně zasahuje, jsou přitom obdobné jako podvody, o nichž mluví zpráva auditorů Evropské komise o konfliktu zájmů českého premiéra.
Kriminalisté odboru daní Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) provedli v v březnu 2019 rozsáhlou operaci s krycím názvem AURELIUS. Zadrželi čtyři osoby a následně zahájili trestní stíhání čtyř fyzických a tří právnických osob „pro zvlášť závažný zločin poškození finančních zájmů Evropské unie a dotační podvod s předpokládanou způsobenou škodou cca 300 milionů korun.“ Tak to praví oficiální zpráva Policie ČR.
Policisté totiž prověřovali nákup strojního zařízení do jisté továrny a zjistili několikanásobné nadhodnocování skutečných nákladů. Jedná se o stejnou metodu, kterou pro vytažení peněz z evropských fondů chtěla použít firma Penam z holdingu Agrofert premiéra Andreje Babiše. Nakonec dotaci ale proplatil český stát, neboť EU mezi tím své dotace firmám z Agrofertu zastavil.
Při rozkrývání dotačního podvodu strojírenského podniku policie přistoupila po shromáždění důkazů k zadržení podezřelých osob, a to v ranních hodinách 13. března 2019. Policie dále obstavila účty a zajistila několik nemovitostí.
Zpráva auditorů o českém premiérovi je přehlídkou pravděpodobné trestné činnosti, a to zřejmě organizovanou skupinou osob. Proplácení zastavených dotací v rozporu se zákonem z prostředků českého státního rozpočtu vzbuzuje rovněž podezření z trestné činnosti. Média navíc zjistila, že v radě příslušného fondu, který dotaci Penamu přiklepl, sedí členové Babišova hnutí ANO. To ukazuje na pravděpodobné zločinné spiknutí.
Jestli platí v naší zemi rovnost před zákonem, pak je třeba se ptát státního zastupitelství a Policie České republiky, zda budou konat. Očekáváme další „realizaci“. Copak nebyla Šlachtova „realizace“, jak se tomu v policejní hantýrce pěkně říká, oproti Babišovi vlastně jen kvůli prkotině? Proč příslušné orgány neměří stejným metrem?
Jedno trestní řízení již probíhá a přitom jsou zde ve zprávě evropských auditorů nové indicie, že stíhaná osoba pokračuje v trestné činnosti. To by byl pro soudce důvod k vazbě. Policie obvykle také žádá o povolení vazby v případě, že stíhaná osoba má nemovitosti v zahraničí. I to platí u českého premiéra.
Rozsah Babišových problémů se zákonem narůstá do takové míry, že bychom jednoho krásného rána mohli snadno zjistit, že předseda vlády už není v České republice. Že si prostě sedl do najatého tryskáče, jak to běžně dělává, a odletěl mimo území Evropské unie a mimo dosah české spravedlnosti. Mohl by na nás dělat z nějakého ostrova „Čau lidi“.