Podivná hra s Kremlíkem. Práci nedostává, plat 173 tisíc ano

Premiér Andrej Babiš a bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík  (ČTK)

Premiér Andrej Babiš a bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík | FOTO: ČTK

Ve velmi zajímavé pozici je odvolaný ministr dopravy Vladimír Kremlík. Ministrem už oficiálně není, ale přesto tak trochu ještě ano. Ještě minimálně dva měsíce bude mít nárok na auto s řidičem, dva měsíce bude také pobírat ministerský plat 173 tisíc korun a následně obdrží ještě jeden plat 173 tisc na rozloučenou. Současně už na ministerstvu nic nevykonává a nový ministr ho nesmí nijak úkolovat. A aby toho nebylo málo, na tento podivný stav upozornilo stranické médium Andreje Babiše MF DNES.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

V hrubém součtu je to tedy tak, že bedlivý strážce státní pokladny Andrej Babiš nechá vyplatit ze státní pokladny jednomu člověku více než půl milionu korun, další desítky tisíc bude stát zmíněná limuzína s řidičem. Za nic. Vladimír Kremlík nesmí na ministerstvu ani sešít dva papíry sešívačkou. Pikantní je, že Kremlík musel vládu opustit údajně kvůli tomu, že se chystal vyhazovat státní miliony. Teď Babiš vyhodí státní půlmilion jen tak.

Co se to děje? Podivná hra. Proč Kremlík naprosto nestandardně zůstává ve výpovědní lhůtě, když ostatní končící ministři prostě odešli? A za co dostane ten půlmilion? Co ví? A není to náhodou odměna za to, že posloužil jako oběť Babišovy hry na hrdinu, ve chvíli, kdy byly zveřejněny informace, že se jeho vláda chystá přes Kremlíkovo ministerstvo vyhodit 400 milionů?

A to nejlepší, proč se v celé věci angažuje MF DNES? Plátek, který, jak je známo, Babiš používá k odvolávání ministrů, dehonestaci politických soupeřů, vytváření účelovek a další špinavé práci? To neumí Kremlíkovi sám zatelefonovat a říci mu: „Takhle ne!?“ To na něj musí vytvářet další kampaň? A jaký je vlastně Babiš manažer? Samé otázky.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]