Podivní hosté na ČRo Plus: kotlebovec nebo muž, který zlehčoval Babišovu spolupráci s StB

ČRo Plus (wiki)

ČRo Plus | FOTO: wiki

V pořadu Názory a argumenty na ČRo Plus 17. 3. 2018, který byl v první půli od 18.10 věnován situaci na Slovensku po vraždě Jána Kuciaka a jeho snoubenky, jsme si mohli vyslechnout názory Ľubomíra Huďa a Milana Žitného z Bratislavy. Huďo byl představen jako „nezávislý novinář“, Žitný jako „novinář a bezpečnostní analytik“. Podle obou jde na Slovensku o manipulaci, zneužití situace ze strany opozice, prezidenta a médií.

S kým máme v případě obou pánů tu čest?

Ľubomír Huďo je starý známý z tzv. alternativní scény. Dříve působil v konspiracistickém magazínu Zem a Vek, nyní se ozývá z rádia Infovojna. Vloni kandidoval jako nezávislý kandidát za Kotlebovu stranu ĽSNS na funkci župana Bratislavského kraje. Působil také v Geršlově ezotericko-mašíblovském časopise Vědomí s výkvětem naší alternativní scény Erikem Bestem, Milanem Vidlákem, Terezou Spencerovou a Petrem Žantovským.

Coby tzv. nezávislý novinář (zejména na pravdě) šíří konspirace o 11. září 2001, o Rockeffelerech, reprodukuje „citáty“ z vymyšleného projevu Václava Havla.

Milan Žitný, bývalý člen slovenské lustrační komise a bývalý pracovník Svobodné Evropy po vraždě Jána Kuciaka dostal velký prostor v Babišových Lidových novinách, kde se vyjadřoval ve stejném smyslu jako v sobotním pořadu ČRo Plus. Kupodivu to byl právě Milan Žitný, kdo u soudu stejně jako důstojníci ŠtB prohlašoval, že Andreje Babiše nespolupracoval vědomě.

V druhé části pořadu věnované předvolební situaci v Rusku vystupoval mimo jiné bývalý český velvyslanec na Ukrajině a v Rusku Jaroslav Bašta. Ten je známý svou bezmeznou podporou Rusku, označováním Ukrajiny jako fašistického státu, popíráním viny proruských separatistů na sestřelení nizozemského letadla, scestným přirovnáváním případného zřízení základny NATO k sovětské okupaci či šířením báchorek o chystaném svržení Miloše Zemana ve stylu „majdanu“ (jak papouškoval po Aeronetu).

Má snad tento výběr učinit zadost Miloši Zemanovi, Petru Žantovskému a Andreji Babišovi? Máme coby „osobnosti, které mají názor“ poslouchat Babišova pomocníka a kremelské propagandisty? Jsou snad lež a blábol názorem?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]