Podle Babiše je hotovo. Očkování ale teprve začalo

Premiér Andrej Babiš při očkování (Twitter @Ian_Willoughby)

Premiér Andrej Babiš při očkování | FOTO: Twitter @Ian_Willoughby

V České republice začalo očkování proti nemoci covid-19. Na řadu přijdou nejprve zdravotníci, senioři a rizikové skupiny. Očkování započali premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Jan Blatný. Podle Babiše, který sám ze sebe udělal vládního „zmocněnce“ pro očkování v ČR, je hotovo. Ale co ostatní?

Podle premiéra Babiše byl výrok o tom, že se stane zmocněncem pro očkování v ČR, nadsázkou. Rozhodl se ale, že ponese za celý průběh očkování zodpovědnost a na celou záležitost s vakcínou bude společně s ministrem zdravotnictví dohlížet. Dnes poté, co se sám nechal očkovat v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, na twitter napsal, že je hotovo. To na to tedy hezky dohlédl a pěkně nám to naplánoval, pokud je podle něj už teď hotovo. Hotovo ale bude, až nás všechny nebude onemocnění nadále ohrožovat. Ne jen našeho premiéra.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Je samozřejmě k uvážení, zda premiér Babiš neměl na mysli, že je hotovo u něj neboli že sám je už očkovaný. Jako osoba, která má za celou očkovací strategii v ČR zodpovědnost, by ale měl myslet i na ostatní, ne jen sám na sebe.

Očkování okomentoval i ministr zdravotnictví Jan Blatný, který na twitteru ministerstva zdravotnictví napsal: „Vážení a milí spoluobčané, myslím si, že není náhodou, že do Evropské unie i do České republiky přichází vakcína v době Vánoc. Vánoce jsou dobou spojenou s nadějí a se zvěstováním dobrých zpráv. Možnost očkování je pro nás pro všechny jednoznačně dobrou zprávou.“ Blatný se nechal očkovat ve FN Brno, kde byl před odchodem na ministerstvo náměstkem.

Vánoce jsou sice čas zázraků a splněných přání, ale chtít nějaký vánoční zázrak po naší vládě by bylo asi příliš. Je proto třeba si  připomenout, že Česká republika sice přijala vakcínu a dnešním dnem i začala s očkováním, ale je to právě Evropská unie, kdo vakcínu zajistil a schválil. Poděkování se ale Evropská unie od české vlády nedočkala. Na Slovensku si na nic nehrají a důležitost EU zdůraznila přímo prezidentka Zuzana Čaputová, když na twitteru napsala, že „naše spojení s Evropskou unií nám pomáhá překonat jakoukoliv výzvu“.

„V nejtěžších okamžicích je to právě vědecký výzkum, který přináší dobré zprávy. Vakcína nám dává naději, že budeme schopni obnovit naše osobní kontakty s blízkými. Naše spojení s EU nám pomáhá překonat jakoukoliv výzvu. Prosím, chraňte sebe i ty kolem vás,“ napsala Čaputová, která se nechala očkovat v neděli.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]