Podle Filipa byla Clintonová moc militaristická. Tak od komunisty to skutečně sedí

foto: ČT ()

Jak nám sdělil předseda KSČM, „Hilary Clintonová byla již v kampani příliš militaristická a to ji připravilo o hlasy promírových aktivistů. Mimo jiné to byla zrada na programových základech demokratů“.

Pokud jde o militarismus, měli by se zrovna komunisté držet trochu zkrátka. I takový Filip, který do KSČ vstoupil v roce 1983, kdy zdejší režim držela u moci sovětská vojska, která sem v roce 1968 vpadla. To bylo dost militaristické. Stal se komunistou čtyři roky poté, co SSSR vojensky vpadl do Afghánistánu. A pak byl v roce 1981 vyhlášen v Polsku výjimečný stav, aby bylo potlačeno opoziční hnutí Solidarita a další pokusy o změnu systému. Polská armáda obsadila města a výjimečný stav trval dva roky.

Kam se člověk podívá, všude samý militarismus. Ale pokud jde komunisty, na ně to neplatí. Ti jen bratrsky pomáhají. Člověk má z toho dojem, že každý jejich tank musí řídit nějaká pravoslavná Matka Tereza.

Američané sice dělávají intervence v diktaturách, ale Moskva se činila v oblibou v zemích, kde se před jejich vpádem žilo lépe než po něm. Filip to musí vědět, takže jeho výsměšný cynismus jen potvrzuje, co si o něm a jeho straně máme myslet.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]