Podle Hamáčka prý voliči o Babišových majetcích věděli, tak o co jde

Jan Hamáček, předseda ČSSD, ministr vnitra a vicepremiér Babišovy vlády (ČTK)

Jan Hamáček, předseda ČSSD, ministr vnitra a vicepremiér Babišovy vlády | FOTO: ČTK

Šéf ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček zřejmě pořád nepochopil, o co ohledně Babiše jde. Zřejmě už je pozdě.

Jan Hamáček nezklamal. Ohledně poslední demonstrace na Letné se nechal slyšet: „Požadavky nejsou nijak nové, ty stejné zaznívaly na předchozích demonstracích. Já nevidím důvod, aby odcházela Marie Benešová, protože jsem přesvědčen, že svou práci dělá dobře, a pokud máme na některé věci jiný názor, tak jsme připraveni o nich jednat a jednáme. Co se týká pana premiéra, tam se nic nového nestalo a o jeho majetkových poměrech věděli voliči, když šli k volebním urnám.“

Marie Benešová svou práci nepochybně dělá dobře. Jen jde o to, jakou práci. Po ovoci poznáte je, jak se říká v Písmu. To není třeba moc komentovat. Náhlá osvícení státních zástupců patří do kategorie zázračných jevů a před tím musí samozřejmě normální světský rozum kapitulovat.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Poznámka o tom, že o majetkových poměrech pana premiéra voliči věděli, si ale zaslouží malé zastavení. Nejde o to, jaké má pan premiér majetky. Ať je klidně bohatý jako Bill Gates, v tom není problém. Ten je v konfliktu zájmů. Kdo ho nevidí, tak je nejspíš slepý. Třeba jako činovníci Středočeského kraje nebo Ministerstva spravedlnosti. Je jedno, co si myslí Babišovi voliči, podstatné je, co je pravda. Na Číňanech nám taky nevadí, že jsou Číňané, a na Rusech, že jsou Rusové, ale to, co někteří z nich dělají. Že s tím u nás někdo souhlasí, je znakem nějaké vady myšlení.

Zatím se nezdá, že by se voliči chystali nějak masově podpořit Hamáčkovu sociální demokracii. Takže nakonec Hamáček skončí bez pravdy i bez voličů. My to říkali předem, že do té vlády nemají lézt. Ale kdepak, to bylo třeba zachránit národ. Teď už je to jedno, tahle strana bude ráda, když zachrání sama sebe. Bylo by zajímavé vědět, kolik lidí z vedení ČSSD by na to vsadilo rodinné úspory.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články