Ostře se na adresu Miloše Zemana vyjádřil senátor Marek Hilšer. Prezident je podle něj prostitutka. „Zatímco BIS jsou čučkaři, Zeman je politická prostitutka Kremlu, lichvářů a exekutorů. Prostituky/prostituti nabízejí své tělo za úplatu. O Zemanovi se ví, že jeho kampaň a politickou činnost platí lidé napojení na peníze z Kremlu, lichvářské firmy a exekutoři. Takže promiňte mi to slovo, ale v tomto případě to není urážka, ale použití technického termínu. Který prezident by podrazil bezpečnostní informační službu své země ve prospěch Rusů a Číňanů a hájil tak zájmy cizích mocností? Jedině prezident prostitutka,“ napsal Marek Hilšer.

Reagoval tak na čtvrteční urážky BIS. Tu Zeman pozurážel a znevážil kvůli tomu, že tajná služba upozornila na rostoucí vliv Rusů a Číňanů v České republice. Jako hlavní „agent“ těchto mocností v ČR bývá označován právě Zeman.

Ostrá kritika tuzemských zpravodajců vyvolala odpor mnoha politiků. Například Pavel Fischer chce jeho slova řešit v senátu. „Situace je znepokojivá. Prezident republiky přísahal při převzetí úřadu na Ústavu České republiky. Dnes je ale k nepoznání. Vystoupil z role nejvyššího ústavního činitele, kterou se zavázal naplňovat. Ve výboru pro bezpečnost, obranu a zahraniční věci se v senátu budeme již brzy zabývat výroky prezidenta republiky,“ konstatoval Pavel Fischer na Twitteru.

Na slova Zemana reagovala také tajná služba: „BIS má za sebou úspěšné období. O všech aktivitách informujeme naše adresáty. Řídí nás vláda a kontroluje sněmovní komise pro kontrolu BIS a výbor pro bezpečnost. Všechny tři orgány nám vyslovily v poslední době jednomyslně poděkování za službu pro ČR“.

Podle MIroslava Kalouska Zeman pracuje na destrukci systému. „Prezident republiky veřejně zpochybňuje jednu z klíčových bezpečnostních složek státu. Málokdo pracuje na destrukci systému tak usilovně, jako Zeman,“ napsal ke kauze šéf poslanců TOP 09.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora