Podle Komárka by se dalo měřit, jak kdo Babišovi „leze do zadku“

Eric Drooker

Martin Komárek je jednoznačně nejhlasitějším zastáncem Andreje Babiše. Podle reakcí na sociálních sítích by se člen představenstva hnutí ANO klidně mohl stát námětem pro jednotku, podle které by se dala měřit ochota se ministru financí jakkoliv zalíbit. Komárek ovšem tvrdí, že jeho obhajování Babiše je oprávněné a většina kritiků hnutí ANO a jeho šéfa je na pomlouvání najata.

V rozhovoru pro poslední vydání časopisu Týden Komárek svůj postoj k Andreji Babišovi obhajoval a vysvětlil, proč je terčem kritiky. „Tito lidé mě nejpíš posuzují podle mých posledních veřejných vystoupení, kdy jsem skutečně Andreje Babiše obhajoval před podle mě neférovými útoky Kalouska a jeho podržtašků,“ vysvětluje Komárek. „Opravdu si myslíte, že jsem trotl?“ ptá se.

Střet zájmů má víc politiků

Komárek bere bránění Babiše jako samozřejmou věc, obzvlášť, když se jedná o extrémní střet zájmů, do kterého se ministr financí a zároveň majitel zemědělského koncernu Agrofert průběžné dostává. „ Já chci řešit střet zájmů. Myslím, že to bude ANO, kdo přijde s nějakým návrhem, jak by to u nás mělo být uzákoněno,“ přesvědčuje Komárek. „Ale opakovaně tvrdím, a mám pravdu, že Babiš není jediným politikem, který je ve střetu zájmů. V tom byl ve vládě i Karel Schwarzenberg,“ obviňuje bývalý novinář předsedu TOP 09.

Na sociálních sítích mám i zastánce

Kvůli svému nekritickému obdivu k Andreji Babišovi se Komárek stal terčem posměšků na sociálních sítích. „Takových je na sociálních sítí víc, protože tam převažuje něco, čemu Miloš Zeman říkal pražská kavárna,“ myslí si Komárek. „Mám tam ale i dost zastánců, byť nepřevažují. Moje děti si mě radši vyndaly z přátel, aby ty urážky nemusely číst,“ stěžuje si politik z hnutí ANO.

Rozhoduji o všem

Komárkovi prý ani nevadí, že neuspěl ve volbě místopředsedy na celorepublikovém sněmu ANO. „Byl jsem zvolen do předsednictva strany, což je orgán, který rozhoduje o všem. Nebyl jsem zvolen místopředsedou, ale dopředu jsem věděl, že je ta kandidatura trochu fanfarónství,“ obhajuje svůj neúspěch Komárek.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]