Podle Michálka útočí PPF na demokracii. „BIS to monitoruje,“ řekl Vondráček

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek (repro ČT)

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek | FOTO: repro ČT

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera podle zástupce Pirátů Jakuba Michálka útočí na demokracii v České republice. Zaznělo to v nedělních Otázkách Václava Moravce. V souvislosti s kauzou Home Credit Michálek řekl, že Home Credit je rudá chobotnice.

Miloš Zeman s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem (Twitter)

Ostrá kritika zazněla v souvislosti s informacemi, které v uplynulých dnech zveřejnil server Aktuálně.cz. Úvěrová společnost Home Credit nejbohatšího Čecha Petra Kellnera ovlivňovala veřejné mínění v České republice ve prospěch Číny. Najala si na to agenturu, které zaplatila tisíce hodin práce. Zaplatila i vznik údajně nezávislého institutu.

„Jsem přesvědčen, že o těchto aktivitách naše tajné služby moc dobře vědí a monitorují je,“ řekl ke kauze předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček z ANO.

Sociální demokrat Milan Štěch varoval v té souvislosti před zpochybňováním zpráv tajných služeb České republiky. Nazval to nožem vraženým do zad. Jednoznačně tak kritizoval Miloše Zemana.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]