Podle Milana Knížáka je prezident pomatený a Babišova vláda parazitní

Milan Knížák vydal přání do roku 2018. O vládě Andreje Babiše se vyjadřuje jako o parazitní, o Miloši Zemanovi jako o pomateném prezidentovi. Zmínil také přání, abychom našli alespoň torzo tradičních hodnot západní civilizace.

„DOVOLTE, ABYCH VÁM POPŘÁL DO NOVÉHO ROKU 2018 KLID V DUŠI I V SRDCI, ABYSTE MĚLI ŠANCI NAJÍT DNES TAK CHYBĚJÍCÍ POKORU A ÚCTU K ŽIVOTU. DOUFÁM TAKÉ, ŽE SE ZBAVÍME PARAZITNÍ VLÁDY A POMATENÉHO PREZIDENTA A NALEZNEME ALESPOŇ TORZA TRADIČNÍCH HODNOT, KTERÉ SE ZE ZÁPADNÍ CIVILIZACE RYCHLE VYTRÁCEJÍ,“ napsal Milan Knížák.

Ten se v minulých měsících opakovaně vyjádřil kriticky k Miloši Zemanovi i Andreji Babišovi. „Stydím se za všechny, kteří dávají šanci lidem, jako je Andrej Babiš. Tento člověk s sebou nese všechny zlořády minulé doby a je jasné, že moc, kterou získá, okamžitě zneužije,“ napsal před časem na adresu Andreje Babiše Milan Knížák.

V jednom svém nedávném textu pak výtvarník přirovnal Miloše Zemana ke Klementu Gottwaldovi. „Zeman vystupuje jako děd Vševěd, pokyvuje hlavou a kazatelsky dává panu Soukupovi najevo svou genialitu. S vážnou tváří a pomalým důrazným hlasem, který mně připomíná projevy Klementa Gottwalda, jež jsem v dětství z rádia slýchával, vypouští z úst hlouposti a nehoráznosti, které nám předkládá jako nepsané zákony. Mám pocit, že si pan prezident myslí, že jsme národ idiotů. Jen aby se nepřepočítal,“ napsal Milan Knížák.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner