Podle Novotného musí ODS získat Babišovy voliče. „Ti lidé si nemohou připustit, co spáchali,“ říká

Pavel Novotný (FB Řeporyje oficiální)

Pavel Novotný | FOTO: FB Řeporyje oficiální

ODS musí pečlivě pracovat na marketingu a musí nutně získat voliče Andreje Babiše, řekl starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný v rozhovoru na Frekvenci 1. Podle Novotného musí ODS nechat Babišovy voliče, aby si zachovali tvář. Problém prý je, že ti lidé si odmítají připustit, co spáchali.

„Musíme přestat říkat lidem, že Andrej Babiš je zloděj. Musíme dělat marketing. Nejdůležitější je, že ti lidé už se rozhodli, kdo je jejich vůdce, a jdou za ním. Je velice těžké toho voliče chytit kolem ramen a odvést ho. Musí si zachovat tvář. Ti lidé si fyzicky nemohou připustit, co spáchali. Je to velmi těžké. Musíme s těmi lidmi lépe mluvit. Musíme oslovovat jeho voliče, já jsem o tom přesvědčený,“ řekl Novotný na Frekvenci 1.

V další části rozhovoru Novotný chválil předsedu Senátu Miloše Vystrčila za pevný postoj ve vztahu k Pražskému hradu a Číně. Slíbil také, že Řeporyje vyvěsí vlajku Tchaj-wanu. Zopakoval, že by se rád dostal do Poslanecké sněmovny. Jako jeden z hlavních úkolů uvádí, že by chtěl prosadit zákon zakazující KSČM. Přiznal ale, že záleží na vedení ODS, zda ho umístí na kandidátku. „Jsem oddaný pěšák, když mi přijde esemeska od vedení strany, poslechnu,“ prohlásil Pavel Novotný.

Podle předvolebních průzkumů se preference ODS pohybují mezi 12 a 16 procenty a strana se střídavě s Piráty dělí o druhou a třetí příčku. První zůstává ANO s 28–35 procenty.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]