Podle Ovčáčka šlo o bezvýznamnou demonstraci podivného spolku

Jiří Ovčáček a květy. (Twitter Jiřího Ovčáčka)

Jiří Ovčáček a květy. | FOTO: Twitter Jiřího Ovčáčka

Pondělní masivní demonstrace v centru Prahy způsobila neklid v komnatách Pražského hradu. Onen neklid je cítít z tweetů mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka. Pozurážel organizátory, novináře a především těch mnoho tisíc naštvaných lidí, kteří jsou nespokojeni s jeho šéfem Zemanem, s premiérem Babišem a s jejich novou ministryní spravedlnosti Marií Benešovou.

„Takže se pospojovali neobolševičtí Piráti, podivně placené politické neziskovky a neúspěšní politici a celé se to jmenuje Milion chvilek nenávisti,“ vypustil jako první moudro mluvčí. A o pár chvil později dodal: „Je srandovní pozorovat četné novináře, jak si po všech těch svých politických prohrách už nehrají na nezávislé a doslova veřejně ucvrnkávají z jedné absolutně bezvýznamné demonstrace jakéhosi podivného spolku,“ napsal mluvčí prezidenta k demonstraci, jejíhož začátku před Pražským hradem se zúčastnily čtyři tisíce lidí a počet se později razantně zvýšil, jak dokazují fotografie zaplněného Staroměstského náměstí.

Realita je ale trochu jiná, než píše Ovčáček. Legrační naopak je sledovat onen neklid na Hradě, který se snaží maskovat urážkami. Řádně si přiloží také Miloš Zeman ve svém PR pořadu na marginální TV Barrandov. Je jasné, že směrem k demonstrantům vypustí ještě větší hnůj než jeho mluvčí.

Je také jasné, že demonstranti se sejdou příští týden znovu. Řekli totiž, že pokud Zeman Benešovou jmenuje, demonstraci zopakují. A Zeman to udělá. Celý se na to doslova třese.

Ovčáček se Zemanem mohou dělat, že jsou nad věcí, jak dlouho chtějí. Také mohou urážet občany této republiky, když jim to přijde v pořádku. Mohou provokovat a dělat naschvály. Ale to je asi tak vše, co mohou. Jim se každým dnem krátí čas, po který mohou tuto zemi poškozovat. Současně se každým dnem se přibližuje chvíle, kdy tato země bude mít snad normálního prezidenta. Tenhle zápas Zeman s Ovčáčkem nevyhrají.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner