Podle Ovčáčka ví veřejnost o Zemanově zdravotním stavu dost. Informujeme úsporně, říká

Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta Miloše Zemana (ČTK)

Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta Miloše Zemana | FOTO: ČTK

Veřejnost i část politiků upozorňuje na fakt, že informace o zdravotním stavu prezidenta republiky jsou nedostatečné. Kritika míří především na hradního mluvčího, který si zprávy o tom, jaké komplikace donutily Miloše Zemana k další hospitalizaci, nechává pro sebe. Podle Jiřího Ovčáčka je ovšem komunikace prezidentské kanceláře naprosto v pořádku. 

„Pro mne osobně teď jakékoli politické věci jdou absolutně stranou, protože je důležité, aby se pan prezident uzdravil, aby pod dohledem lékařů, prostřednictvím léčby získal síly pro svou další činnost,“ řekl mluvčí pro Radio Proglas. „Tomu podřizuji svou činnost. Komunikace probíhá úspornější formou, kterou pokládám v tuto chvíli za vhodnější,“ dodal.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roam Black Černý a Michal Hošek)

V pořádku mu tedy přijde i fakt, že při nedávné hospitalizaci Zemana v Ústřední vojenské nemocnici, dlouhých 48 hodin mlčel, než uvedl důvody, proč je vrchní velitel ozbrojených sil ve špitále.

„Snažíme se veřejnost informovat komfortně, kontinuálně, ale úsporně. Důležité informace vždy veřejnost dostává,“ tvrdí Ovčáček. „Přece nemohu ovlivnit to, když uveřejníme, že pan prezident souhlasil s hospitalizací a že hospitalizace je plánovaná, že tomu někdo nevěří a na základě toho zpochybňuje práci Kanceláře prezidenta republiky,“ diví se.

Plánované hospitalizace jsou však poslední týdny na denním pořádku a nikdy o nich veřejnost neví dopředu. Působí to spíše dojmem, že se prezidentův zdravotní stav průběžně zhoršuje a jeho okolí na to reaguje až v momentě, kdy už nemá jiné východisko.

O tom hovoří například i investigativní novinář Jaroslav Kmenta. Podle jeho zjištění byla hospitalizace před více jak 14 dny možná až v momentě, kdy ošetřující lékař Zavoral prezidentovi sdělil, že pokud se nenechá převést do nemocnice, mohlo by to znamenat jeho smrt.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]