Podle Schillerové EET podnikatelům pomohla. Tajně ji prý podporovali všichni živnostníci

Babišova náměstkyně Alena Schillerová (ČT24)

Babišova náměstkyně Alena Schillerová | FOTO: ČT24

Elektronická evidence tržeb prý podnikatelům pomohla. Všichni ji vždy tajně podporovali. Konstatovala to Alena Schillerová, náměstkyně ministra financí, která měla rozjezd EET na starost.

O mnoha pozitivech EET se rozepsala ve stranickém listu ANO – v Lidových novinách. Za povšimnutí stojí například tato pasáž: „A daně se přece jen platí s menší nechutí, pokud víte, že je platí i vaše konkurence,“ tato slova musejí být pro podnikatele zábavná vzhledem k tomu, že jeden z největších podnikatelů v ČR a bývalý Schillerové šéf Babiš je vyšetřován kvůli neplacení daní. Také za vyhýbání se povinnosti platit daně byl vyhozen z vlády a jeho aktivita vybudila jinak celkem umírněného premiéra Sobotku konstatovat, že Babiš ojebává stát na daních.

„Cílem je změnit přístup. Ukázat, že daně je nutno odvést v zákonné výši a Finanční správa nebude z tohoto pravidla tolerovat výjimky,“ uvádí dále – zřejmě pro pobavení – bývalá Babišova pravá ruka na ministerstvu. Mimochodem, je to právě zde Schillerovou zmíněná Finanční správa, která již řadu měsíců čelí kritice za to, že nevyšetřuje podivné finanční přesuny a nepřesuny Andreje Babiše.

Ale zpět k EET. „Elektronická evidence tržeb má svůj smysl. A přestože její odpůrci byli slyšet více, věřím tomu, že většina podnikatelů EET vždy tiše podporovala. Protože ačkoliv její zavedení nebylo zadarmo, její přínosy pro podnikatele se nedají penězi vyvážit. Jde tady o něco víc než jen výběr daní. Jde o to ukázat, že od teď se hraje podle pravidel,“ napsala do exšéfových Lidových novin Schillerová. Jaké jsou praktické přínosy EET, které se podle ní nedají vyvážit penězi, by se paní náměstkyně měla jet podívat z Prahy ven na venkov. Zkusit zajít někde na vesnici na pivo nebo pro rohlíky. Nenakoupí. Skvělá EET zavřela stovky prodejen a pohostinství.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]