Podle SPD má právo na sebeurčení jen někdo a ve vlaku jezdí překvapivě také cizinci

Eric Drooker

Podle SPD má kde kdo právo na sebeurčení. Jednou Katalánci, po druhé obyvatelé Krymu. Toto právo však nemají obyvatelé Kosova.

Připomeňme, že Kosovo vyhlásilo nezávislost v roce 2008 a to na několikátý pokus. Pokusilo se o to například i v roce 1990. Kosovský parlament tehdy vyhlásil nezávislost, tento akt se však nesetkal s pochopením parlamentu tehdy již takřka rozpadlé Jugoslávie. Jugoslávské vedení nechalo parlament autonomie Kosovo rozpustit a poslanci rozpuštěného kosovského parlamentu se pokusili znovu vyhlásit nezávislost Kosova, což si nechali potvrdit referendem. Pro bylo tehdy 99,7 % voličů. SPD je přitom hnutím, které údajně bojuje za více přímé demokracie v politice.

Regionální buňka SPD Královéhradeckého kraje zase vydala status, ve kterém si stěžuje, že vlakem jezdí cizinci. Někdo z jejich buňky se totiž vydal vlakem z Hradce Králové do Prahy. Podle statusu bylo ve vagonu prý 99 % cizinců. „Ještě si tu pořád někdo myslí, že se nás to netýká?“ ptají se na Facebooku. Status následně někdo stáhl.

Z fotek je však vidět jen poloprázdný vlak a jedna zahalená mladá slečna. Respektive spíše dítě. Jinak autor nafotil pravděpodobně turistu z Japonska nebo jiné asijské země. Zda má maminku z Moravy se zjistit nepodařilo. Čistě matematicky, pokud 1 % Čechů je šest, tak by tam muselo být 594 cizinců. To je o 520 víc, než je kapacita samotného vagónu. Proč členi SPD fotí bez dovolení turisty se asi nedozvíme.

Vyšlo na webu Manipulátoři.cz

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články