Podle Stropnického si jeho špion fotografoval Chovancovu vilu, aby měl ministr lepší sjezd

Zleva ministr obrany Martin Stropnický a ministr vnitra Milan Chovanec  (ČTK)

Zleva ministr obrany Martin Stropnický a ministr vnitra Milan Chovanec | FOTO: ČTK

Zvláštní kauza. Ochranka ministra vnitra zadržela před jeho vilou špiona Vojenského zpravodajství. Prý si fotografoval vilu a její okolí. To není moc dobrá vizitka pro Vojenské zpravodajství spadající pod ministra Stropnického. Obecná představa zpravodajce je trochu jiná než že se onen postaví před ministrovu vilu, viditelně ji fotografuje a nakonec se nechá zadržet v podstatě svými kolegy, i když z jiné organizace spadající pod jiné ministerstvo. Co to asi bylo za elitního špiona, že?

Zajímavější je ale otázka, proč by Vojenské zpravodajství sledovalo ministra vnitra? Ještě k tomu tak dětinským způsobem? Na to se hned včera večer za tepla pokusil odpovědět ministr obrany Martin Stropnický. Zadržený špion podle něj v okolí sledoval jiný cíl. Vtipná je pak tato věta ze Stropnického vyjádření: „Osobně tuto zprávu vnímám jako snahu o mediální zviditelnění ministra Chovance před víkendovým sjezdem sociální demokracie,“ uvedl Martin Stropnický.

Známá je nevraživost mezi Vojenským zpravodajstvím spadajícím pod Martina Stropnického a civilní rozvědkou, kterou má v gesci Milan Chovanec. Konstrukce, že by Chovanec dotáhl před svou vilu zpravodajce znepřátelené zpravodajské služby, nechal ho tam chytit a to vše dělal jen kvůli tomu, aby byl zajímavější na sjezdu ČSSD, je tak podivná, že by ji mohl dát dohromady snad jen člověk od divadla.

Právě vysvětlením celé kauzy Martin Stropnický jen posiluje prvotní dojem. Tedy že ANO sleduje ČSSD. Pokud by na aktivity svých agentů odpověděl jen krátkým vyjádření, a sice, že jim šlo o jiný cíl − tečka − bylo by to stále s pochybami, ale jednodušší.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com