Podle TNS Aisa má ANO čím dál větší náskok před ČSSD. Hlavně je třeba to lidem vsugerovat

Oligarcha a šéf ANO Andrej Babiš (ČTK)

Oligarcha a šéf ANO Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Agentura TNS Aisa nezůstala ani tentokrát nic dlužná své problematické pověsti. (Její význam je přitom zdůrazněn tím, že pracuje pro veřejnoprávní Českou televizi, což výsledkům jejích průzkumů dává dodatečnou a nenáležitou váhu). Zajímavé na srpnovém volebním modelu pro volby do Poslanecké sněmovny je vlastně jen jedno: tradičně obrovitý náskok, který má podle Aisy (a taky např. podle STEM) Babišovo ANO před ČSSD, se ještě zvětšil.

ANO sice nepřibralo, ale ČSSD ještě o 2,5 % ztratila, takže Babiš má teď před nimi 12,5% náskok a preference podle TNS AISA nabývají povahu „Sněhurka a pět trpaslíků“ (ČSSD, KSČM, ODS, KDU-ČSL a TOP 09).

Přiznám se, že jsem vášnivě a nenapravitelně přesvědčen, že ten rozdíl mezi ANO a ČSSD je nesmírně a účelově nadsazen. Měl by se tomu někdo profesionálně věnovat.

Od roku 2011 se podařilo velmi výrazně a nakonec, jak se ukázalo, nenapravitelně srazit preference demokratické pravice – ODS a TOP 09. Netvrdím, že za tím byla manipulace nebo jen manipulace, postižení se na tom svou politikou mocně podíleli.

Teď u nás probíhá široce pojatý pokus zopakovat totéž, tentokrát na účet ČSSD, jaksi uměle a „suchou cestou“. Socanům to sice z duše přeju, zaslouží si to za svou agresivní, nenávistnou a indolentní politiku, setrvalou někdy od roku 2006 do roku 2013. Nám ostatním to však nepřeju a konec konců nejde o socany, ale o spravedlnost.

I ČSSD je demokratická strana, i když to leckdy na první pohled tak nevypadá, a nelze ji vydat všanc predátorům a vetřelcům (tedy přesněji řečeno jednomu).

Článek vyšel v internetovém politickém zápisníku Bohumila Doležala Události.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]