Podle Veleby by demonstrace měly úspěch, kdyby tam vystupoval Gott nebo Troška

repro youtube

Ringo Čech a Jan Veleba | FOTO: repro youtube

Jan Veleba patří dlouhodobě k čelním představitelům toho nejkvalitnějšího, co nabízejí Zemanovci. Dnes již bývalý senátor nyní promluvil k národu v pro sebe typických dezinformačních Parlamentních listech. Samozřejmě se zastává Babiše, Zemana a odsuzuje demonstrace. Má však pro organizátory protestů několik zajímavých rad. Podle Veleby je totiž problém v tom, kteří umělci z pódia k lidem promlouvají. Lidé je totiž neznají a nejsou žádnou autoritou. Nabízí skutečné umělce.

„Pro mne to žádné skutečné osobnosti, které by vzbuzovaly úctu a byly vážené a národem uznávané, určitě nejsou. A pokud pro někoho ano, pak už má laťku hodně nízko. Z těch, které uvádíte (v otázce padla jména: Jiří Mádl, Aňa Geislerová, Marta Issová, Tomáš Hanák, Jitka Čvančarová – pozn. red.), mně něco říká Geislerová. Jo, kdyby tam vystupovali umělci jako třeba Zdeněk Troška nebo František Ringo Čech nebo Karel Gott, tak to by byla jiná káva. To jsou umělci, které lidé berou, které mají rádi a kterých si váží. A ti se právě nepropůjčí k tomu, aby šli proti svému národu. V tom vidím zásadní a gruntovní skutečnost, která rozhodne,“ míní bývalý normalizační komunista Jan Veleba.

Má mnoho dalších pozoruhodných myšlenek, ze zmíněného rozhovoru vybíráme jeho názor na Jiřího Ovčáčka. „Jiří Ovčáček je mimo jiné brilantní a břitký glosátor, který se vedle pana prezidenta velmi vypracoval,“ říká neúnavný obdivovatel Miloše Zemana.

Velebovi v loňském roce skončil mandát senátora, ještě před tím vešel do historie jako predseda strany, který neumí vysvětlit, odkud mu přišly statisíce korun. Stalo se to v rozhovoru na DVTV. Veleba Martinovi Veselovskému nevysvětlil, odkud do strany přitekly peníze, ze kterých potom byly hrazeny reklamní plochy pro Miloše Zemana. Naštvaný předseda tehdy odešel ze studia ještě před koncem rozhovoru.

Jan Veleba je čistým reprezentantem toho, co představuje Babiš, Zeman, Benešová a celá jejich rusko-čínská parta bývalých bolševiků a estébáků. Prostor v dezinformačních  Parlamentních listech pro rozhovor, kterému se rozumní lidé mohou jen smát, je přesně to, co si pan Veleba zaslouží.

 

 

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republikce.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner
Doporučujeme