Podle Zemana Číňané končí ve Slavii. Chování Tvrdíka by tomu odpovídalo

Slavia Praha (FB SK Slavia Praha)

Slavia Praha | FOTO: FB SK Slavia Praha

Týden s prezidentem po čase zastihl Miloše Zemana v dostatečné rýpavé náladě. Když došlo na vypovězení partnerské smlouvy mezi Prahou a Pekingem, začal malovat pověstného čerta na zeď. Ona odplata za to, že primátor Hřib nehodlá tolerovat politiku jedné Číny, má prý vyvrcholit tím, že fotbalová Slavia přijde o čínské peníze.

Zeman se pustil do vyjmenovávání toho, co „strašlivého“ nám asijská velmoc udělá za to, že se pražský magistrát zachoval velmi správně. „Mimo jiné některé letecké linky, které měly směřovat do Prahy, mají být odkloněny do Chorvatska. Ale co je nejdůležitější, má být zastaveno financování Slavia Praha,“ řekl prezident v televizi, kde si majitel hraje na premiéra ve stejnojmenném „sitcomu“.

Je ovšem velmi těžké poznat, zda se jedná o informaci, kterou má Zeman od důvěryhodného zdroje, nebo ho v daný moment jen napadlo říct něco zajímavého. Minimálně pro fanoušky vršovického týmu by totiž odchod společnosti CIVIC zřejmě znamenal velmi nepříjemnou zprávu. Těžko totiž odhadnout, co všechno má čínský cejch a co by se dalo převést na nového majitele.

Jaroslav Tvrdík (ČTK)

Rozhodně by se jednalo o velký zásah do klubové kasy, ale ta by nemusela být po úspěšném slávistickém období prázdná. Možná by ovšem odchod investora znamenal nutné rozprodávání kádru a o to těžší boje v naší ligové soutěži. Moc optimisticky v souvislosti se Zemanovým prohlášením nevypadá ani podivný tweet Jaroslava Tvrdíka, kterým se lísal k čínským majitelům. Možná se jednalo o pokus o smíření a ukrytou prosbu o další finanční podporu Slavie.

Na druhé straně ovšem stojí fakt, že se nyní sešívaným velmi daří a jejich účast v Lize mistrů znamená příjmy v desítkách až stovkách milionů. Málokterý investor by z tak dobře rozjetého byznysu dobrovolně odcházel.

Je však důležité si připomínat dvě věci. V Číně o všem rozhoduje strana a hlavně, prezident Zeman je soudem uznaný lhář.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]