Podnikatelé jsou podvodníci, jen velkopodnikatel Andrej Babiš je svatý

Andrej Babiš (Ateo.cz)

Andrej Babiš | FOTO: Ateo.cz

Polokomunistická vláda začíná úřadovat a její ministři jasně deklarují, že nový režim nastoupí velmi brzy a smete všechny, co se mu postaví do cesty. Jak to vypadá, po vzoru bolševiků, z nichž jeden stojí v čele vlády a další ji hlasitě podporují, první, kdo pocítí nové pořádky, budou podnikatelé. Všichni, kromě toho největšího.

Babiš své podnikatelské konkurenty nenávidí a nejradši by je všechny zničil, popřípadě jim alespoň jejich firmy sebral a implementoval je do svého holdingu. Jak se zdá, podobně smýšlí i jeho podřízení ve vládě. Konkrétně ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková si myslí, že většina podnikatelů jsou podvodníci, kteří se při čerpání dotací chovali podobně jako Babiš, když pochybně získal padesátimilionovou dotaci na své rodinné sídlo.

U něj je to ovšem v pořádku. Vždyť je přeci symbolem boje proti korupci, takže i kdyby ukradl Karlštejn a udělal si z něj svou letní rezidenci, nikdo by nemohl říct ani slovo. Není také v zájmu bezchybného fungování státu, aby někdo řešil jakýkoliv prohřešek předsedy vlády a nechutní novináři psali o jeho podivných praktikách, které při svém byznysovém fungování používá.

Preventivně by se tak měla omezit otravná kampaň České televize, která neustále informuje o tom, kde se zachoval majitel hnutí ANO nestandardně, nebo kde to dokonce zavánělo porušováním zákona. Ačkoliv to zatím nikdo z vládního hnutí neřekl nahlas, většina by zřejmě byla pro zestátnění veřejnoprávních médií a zabezpečila si tak, že budou fungovat provládně, spíše tedy probabišovsky.

Po ovládnutí ČT už nebude žádný problém drtivě manipulovat veřejným míněním. Do něj se poté bude snáz infikovat onen názor, že podnikatelé jsou zlo a není třeba, aby nadále rozvraceli perfektní chod země, která má ambice se stát firmou. Tu vede samozřejmě ten jediný čistý, dobrotivý a spravedlivý Andrej Babiš.

Z Agrofertu se tak může stát nové JZD, pod nějž bude spadat všechno bez výjimky. Není přeci třeba rozvíjet fungování živnostníků, kteří si nyní dovolují, třeba jen v náznaku, konkurovat firmě kterou „nevlastní“ předseda vlády.

Demokracii jsme si užili téměř třicet let a podle zástupců hnutí ANO se nám již zřejmě přejedla. Voličům nevadí, že premiér je zřejmě dotační podvodník, že spolupracoval s StB a nadbíhá komunistům. Tehdy byly sešity zadarmo a dovolená u Balatonu také nebyla k zahození, proč si ty doby nepřipomenout?

Vracíme se tam, kam nechceme a sami si to neuvědomujeme. Zapomínáme na to, že nepohodlní byli odstraňování, perzekuováni a zastrašováni. Chlácholíme se tím, že už se taková hnusná doba nemůže vrátit.

Ona už je ovšem zde. Útoky na podnikatele, novináře a právní stát to začíná, konce raději ani nedomýšlet. Záleží na každém, jestli si tuto hrozbu chce připustit, nebo bude dál součástí koblihového stáda, kterému místo činů stačí pouze nikdy nerealizované sliby a levné pivo.

Nelze přehlížet výroky vládních činitelů, které útočí na svobodu podnikání. Od ní je totiž jen krůček k svobodě jako takové. A právě tu potřebuje Babiš okleštit. Nyní nemáme vnějšího nepřítele, kterého pro mnohé v minulosti představoval Sovětský svaz. Teď máme nepřítele přímo uvnitř státu, dokonce v jeho vedení. Jestli ti to necháme líbit dlouho, může být pozdě, až nám to začne vadit nesnesitelně.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]