Podnikatelé jsou v krizi. Každý může podpořit živnostníky ve svém okolí

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Podporujte živnostníky ve svém okolí, žádá důrazně ODS. Jsou to právě malé firmy, podnikatelé a živnostníci, kdo upadají do hluboké krize a mnohým hrozí faktický konec podnikání v řádu několika týdnů. Ocitli se na existenčním dně. Ze dne na den totiž mnoho z nich přišlo o veškeré příjmy, jsou doma, hlídají děti, chodí jim složenky, které ale nemají z čeho zaplatit, protože nemohou podnikat a dělat svoji práci.

Občanští demokraté tak mají pár tipů, co může udělat každý, aby podpořil živnostníka ve svém okolí. Říkají: Předplaťte si pár piv v oblíbené hospodě, předplaťte si květiny u květináře, zajděte si pro jídlo do krabičky do hospody. Předplatit si lidé podle ODS mohou i vstupenky na kulturu, kominické služby, kadeřníky a služby v dalších oborech. Tak, aby podnikateleé nezůstali bez příjmů. „Tato doba není jednoduchá pro nikoho, ale vždy můžeme podpořit ty, kteří jsou na tom zle, protože ze dne na den zůstali bez příjmů. Pokud máte ve svém okolí živnostníky, kterých se to týká, můžete je podpořit už dnes,“ konstatoval předseda ODS Petr Fiala.

Občanští demokraté zároveň navrhli, aby každého živnostníka, který nyní nemůže vykonávat svoji činnost, stát podpořil částkou 30 tisíc korun. Každého zaměstnance pak nouzovou částkou 15 tisíc korun. „Potřebujeme rozumná a rychlá opatření. Stát musí v těžkých chvílích, jako je tato, pomoci zaměstnancům, živnostníkům a firmám. Jedna věc nestačí. Ale propracovaný ekonomický balíček, který jsme dali dohromady s našimi experty, lidem skutečně pomůže,“ napsal Fiala na Facebooku.

Vláda zatím nepředstavila konkrétní plán pro živnostníky. Uvolnila několik miliard na půjčky firmám. Peníze však byly během několika hodin rozebrány. Další věcí, kterou chce vláda prosadit, je několikaměsíční pozastavení EET, což opozice navrhuje již delší dobu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]