Podnikatelé spustili petici za zrušení Babišových pokladen

ČTK

Ministr financí a oligarcha Andrej Babiš prosadil elektronickou evidenci tržeb navzdory všem dobře míněným výhradám a kritickým argumentům. Je za ni tedy osobně zodpovědný. | FOTO: ČTK

Živnostníci nevzdávají boj proti elektronické evidenci tržeb (EET). Cítí, že zákon z dílny ministra financí Andreje Babiše je šikanuje a demotivuje. Připravili proto petici za zrušení zákona o EET. Na konci zprávy přinášíme plné znění petice s petičním archem, které si lze stáhnout jako soubor.

Co skupině aktivistů z řad podnikatelů a živnostníků na EET vadí? „Tato mocenská intervence jednoznačně přináší ztrátu motivace podnikat, a to především v oblastech, kde jsou podmínky k podnikání nejobtížnější, a pokřivuje mezilidské vztahy, neboť šíří nedůvěru a třídní nenávist,“ vysvětluje za petiční výbor Ivo Hucl.

Živnostníci upozorňují, že na EET doplatí nejen oni, ale především zákazníci, kteří ponesou zvýšení cen kvůli vyšším nákladům. „Jediným výsledkem zavedení EET bude nárůst byrokracie, prostoru pro korupci, podvody a nakonec jen zvýšení cen pro konečného spotřebitele. Argument o narovnání podmínek v podnikání považujeme za bezprecedentní a prázdnou frázi. Považujeme za absurdní, abychom pracně vydělané peníze vynakládali pouze na to, abychom neméně pracně obhájili a prokázali, že nekrademe,“ říká Hucl.

V závěru prohlášení členové petičního výboru zdůrazňují utahování šroubů svobody a demokracie v České republice, na němž má zákon o EET velký podíl. „Připomínáme, že páteří ekonomiky a motorem hospodářského růstu byli vždy kreativní drobní a střední podnikatelé, nikoliv stát se svým byrokratickým a mocenským aparátem. A tolik skloňovaná poctivost a mravnost v podnikání? Ta se nedá vynutit žádným byrokratickým terorem, rozvíjí se jedině na základě důvěry, pocitu svobody a za otevřených společenských podmínek,“ píše se v prohlášení.

„Pevně věříme, že náš požadavek bude neodkladně projednán a zákon číslo 112/2016 Sb. o evidenci tržeb bez zbytečných odkladů zrušen,“ uzavírá Ivo Hucl.

Pokud jsou vám myšlenky petice blízké, stáhněte si ji zde i s petičním archem a šiřte ji dál.

Petice-a-podpisové-archy

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner