Podnikatelské odbory: Daňoví poplatníci zaplatí za Babiše miliony

Andrej Babiš (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Stát jsem já, říká premiér Andrej Babiš a majitel koncernu Agrofert, když jeho vláda podává jménem České republiky žalobu k Evropskému soudnímu dvoru na Evropskou komisi kvůli pozastavení plateb  koncernu Agrofert. Evropská komise v auditu sdělila, že český premiér Andrej Babiš je ve střetu zájmů a firmy z koncernu Agrofert, které dal do svěřenských fondů, ale stále je ovládá a má z nich profit, na peníze nemají nárok. To, co ví v Česku každý, že český premiér se svých firem zbavil jen naoko, potvrdili prostě i v Bruselu.

Jenže Andrej Babiš v pozici premiéra s možnostmi, které jiný podnikatel nemá, označil kroky Evropské komise za útok na Českou republiku. Kdo ještě pochyboval o tom, že je premiér v obrovském střetu zájmů, dostal přesvědčivý důkaz. Je Agrofert Česká republika? Určitě ne, i když bývalý konfident StB s krycím jménem Bureš se chová, jako kdyby tomu tak bylo a Česká republika byla součástí jeho koncernu. A bohužel dceřiná firma Agrofertu – hnutí ANO, pár vládními křesly zkorumpovaných sociálních demokratů a vymírající komunisté, kteří se snaží urvat kousek ztracené moci, – mu v drancování země usilovně pomáhají.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Jen bláhoví mohou ještě věřit, že český premiér pracuje ve prospěch České republiky. Už dávno je to naopak, Česká republika pracuje ve prospěch Andreje Babiše. Navzdory tomu, že většina občanů s tím nesouhlasí a proti takové zvůli protestuje.

Je do nebe volající drzost, když člověk obviněný z dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo podává prostřednictvím jím řízené vlády žalobu na ty, které se snažil podvést, a tváří se jako obětní beránek, jemuž nechce zlotřilý dárce dát další miliony z kapes evropských daňových poplatníků, aby mohl ještě víc rozšiřovat svůj miliardový majetek.

A čeští daňoví poplatníci nejenže zaplatí z vlastní kapsy, až bude muset český stát vracet stamiliony z neoprávněně vyplacených dotací z regionálních fondů, ale v souvislosti se žalobou k Evropskému soudnímu dvoru budou hradit další miliony za právníky, kteří budou hájit zájmy Agrofertu. Nebo bude ode dneška česká vláda žalovat Brusel za každého neúspěšného podnikatele, který třeba jen kvůli drobné chybě nedostal nebo musel vrátit dotaci z EU?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články