Podnikatelské odbory vyzývají poslance: Odmítněte další prodloužení nouzového stavu!

Předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek (archiv FORUM 24)

Předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek | FOTO: archiv FORUM 24

„Podle sdělení v médiích se vláda ČR opět chystá požádat o další prodloužení nouzového stavu. Protože nouzový stav v rukách této vlády vnímáme jako nástroj destrukce společnosti, předáváme vám tuto žádost o odmítnutí požadavku vlády,“ píší Podnikatelské odbory poslancům. 

Postulát: Vláda zneužívá nouzový stav k tomu, aby manipulovala veřejností.

Vláda zneužívá nouzový stav k tomu, aby výběrově a bez opodstatnění mohla zavírat a vypínat části ekonomiky.

Vláda zneužívá nouzový stav k nekontrolovatelným nákupům a zakázkám.

Vláda zneužívá nouzový stav k diskriminaci a ostrakizaci těch médií, která jí nejdou na ruku.

Vláda zneužívá nouzový stav k zastírání vlastní neschopnosti řídit stát.

Prodlužováním nouzového stavu bude dále prohlubována společenská krize, dezinformovanost veřejnosti a devastace ekonomiky. Prodloužení nouzového stavu je nežádoucí.

Podnikatelské odbory žádají poslance PS PČR jménem českých podnikatelů a živnostníků, aby odmítli prodloužení nouzového stavu.

Podnikatelské odbory důrazně upozorňují především na to, že pomocí nouzového stavu vláda diskriminuje malé podnikání a některé obory – gastro, hotelnictví, kulturu a další – přímo likviduje. Je nutné, aby vláda začala řídit zemi ve prospěch občanů a s občany, tedy bez berličky nouzového stavu. Zatím vláda právě pomocí nouzového stavu dělá vše proti občanům a bez nich, bez ohledu na jejich názory a požadavky.

Podnikatelské odbory důrazně protestují proti dalšímu prodloužení nouzového stavu. Žádáme poslance Parlamentu ČR, aby nepodpořili prodloužení nouzového stavu. Před minulým prodloužením nouzového stavu jsme (7. 12. 2020) napsali: Živnostníci a podnikatelé mají právem obavy z dalších omezení, která jim znemožní pracovat a připraví je o zdroj příjmů. Přesně to se stalo a vláda bezohledně a svévolně nejprve omezila a nyní i zavřela provoz všech restaurací a hotelů.

Další prodloužení nouzového stavu dá vládě opět do rukou nekontrolovatelnou moc.

Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z. s. – mají už téměř 14 000 členů a po Hospodářské komoře jsou největším zástupcem podnikatelů v ČR. Vznikly v únoru 2017 a jejich hlavním cílem je obrana živnostníků a drobných podnikatelů před nežádoucími a neoprávněným zásahy státu do podnikání.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner