Každá koruna, dobrá koruna. To si zřejmě říkalo vedení několika novinových titulů, které dnes otiskly lživý a útočný inzerát proti Jiřímu Drahošovi. Inzerát vyrobily a zadaly organizace s nejasným financováním a podezřením na to, že získávají peníze z Ruska a komunistické Číny.

Deník FORUM 24 z pochopitelných důvodů náhled inzerátu nezveřejňuje, nehodlá přispívat k jeho šíření. Pro představu: Je na něm cca sedm let stará fotografie Miloše Zemana a vedle něj nápisy Volte Zemana, Stop imigrantům a Drahošovi!, Tahle země je naše!

Trefně inzerát, který má putovat i na billboardy, glosoval Miroslav Kalousek: Heslo: „Stop imigrantům a Drahošovi“ má asi stejnou intelektuální úroveň jako např.: „Stop vyšším cenám másla a Zemanovi“. Pokud to dokáže voliče v Česku ovlivnit, pak si Zemana zasloužíme… Za blbost se platí,“ napsal Kalousek. Neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer byl ostřejší: „Doteď byla kampaň férová. Tohle je ale svinstvo,“ tweetnul Hilšer.

Pravda je jednoduchá. Slušné noviny takovou věc neotisknou. Přesto to udělaly například regionální deníky společnosti Penta. To bohužel není vše. Z fotografií, které už unikly, je jasné, že výše uvedená hesla nebudou jen na billboardech, ale i na menších výlepových plochách rozvěšených v nákladu tisíců kusů například po lampách.

Šéfové reklamních agentur a vydavatelství, kteří tyto lži pustí mezi lidi, by se měli stydět. A kdo inzerát zadal a vyrobil? Jednak spolek Přátelé Miloše Zemana, který bere peníze neznámo odkud, jeho představitelé jsou nejbližší spolupracovníci Miloše Zemana, například Vratislav Mynář, kancléř bez prověrky, který je trvale bezpečnostní hrozbou pro ČR, a Martin Nejedlý, Zemanova spojka na Rusy. Na inzerátu nese podíl také společnost Euro-Agency,  s. r. o., která je personálně propojena se společností Mountfield. Tu před dvěma lety koupili Číňané. Žádný z prezidentských kandidátů neužil podobné nečisté cesty, jak pustit peníze do kampaně – přes pofidérní spolky a firmy. Touto cestou jde jen Zeman.

A teď k obsahu té vykutálené reklamy na člověka, který neexistuje. Ano, neexistuje, protože takového Zemana, který je na plakátech a inzerátech vyobrazený, už nikde nenajdete. Ten skutečný je rád, že se udrží na nohou s pomocí hůlky a strážců, má prázdný pohled, nepřítomný výraz a špatně artikuluje. Jeho současný obličej je jiný než ten v inzerátech.

K heslům na inzerátu. Proti větám Volte Zemana a Tahle země je naše, nelze nic moc namítat. Volit si (zatím) může kdokoliv kohokoliv, volit Zemana také může kdokoliv. Lživá, útočná a zavádějící je ale věta: Stop imigrantům a Drahošovi. Pravda je následující: Žádní migranti k nám nechtějí, není komu dávat stopku. Jiří Drahoš nijak neusiluje o to, abychom tu byli zaplaveni migranty (kteří k nám nechtějí), naopak, názor Jiřího Drahoše na migranty je velmi zdrženlivý a rozhodně se neřadí k těm, kteří by usilovali, aby je Česká republika houfně a slepě přijímala.

Mimochodem, výkřik Stop migrantům, kterým se chce Zeman zřejmě postavit do role toho, kdo bude chránit hranici, je mimořádně humorný. Není to ani týden od chvíle, kdy se Zeman sesypal z toho, že před ním poskakovala drobná snědá dívka s obnaženým poprsím. Inu, bojovník. Na migranty půjde s motykou, tedy pokud se nesvléknou.

Sečteno potrženo, jde o lživý inzerát prezentující někoho, kdo neexistuje, bojujícího proti něčemu, co neexistuje. Je ostudou těch, kteří inzerát otiskli a vylepili.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora