PETICE: Společné prohlášení nejvyššími ústavními činiteli nezastupovaných občanů ČR

Eric Drooker

Redakce Svobodného fóra obdržela text „Společného prohlášení nejvyššími ústavními činiteli nezastupovaných občanů ČR“, které je pojato jako petice. Signatáři prohlášení, které podepsaly už téměř čtyři tisíce občanů, se distancují od Společného prohlášení nejvyšších ústavních činitelů ČR z 18. října, v němž prezident republiky, premiér a předsedové obou komor parlamentu projevili mimořádnou a zbytečnou servilitu vůči komunistické Čínské lidové republice.

K petici, která je adresována prezidentu Zemanovi, premiéru Sobotkovi, předsedovi Poslanecké sněmovny Hamáčkovi a předsedovi Senátu Štěchovi, se můžete připojit ZDE.

Ministr kultury Daniel Herman při nedávném setkání s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou. (ČTK)

Společné prohlášení nejvyššími ústavními činiteli nezastupovaných občanů ČR

Jako občané, z jejichž společné vůle vznikly a jsou zastávány funkce Prezidenta ČR, předsedy Vlády ČR, předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a předsedy Senátu ČR chceme společně zdůraznit, že tito současní představitelé veřejné moci při naplňování dlouhodobé politiky vůči Čínské lidové republice nevycházejí z principů respektu ke svrchovanosti a územní celistvosti České republiky, která je součástí mezinárodních organizací hájících základní lidské svobody proti diktaturám, jako je Čínská lidová republika.

Vztahy obou našich zemí a jejich bezbřehý rozvoj v posledních letech považujeme za projev vazalství a pošlapání odkazu naponěkolikáté těžce vydobyté demokracie, za pošlapání památky tisíců umučených, statisíců vězněných a milionů utlačovaných občanů České republiky. V zájmu České republiky je vztahy s ČLR i nadále rozvíjet, avšak nikoliv za cenu ztráty vlastní identity, nýbrž s důrazem na podmínku narovnávání lidskoprávních podmínek v ČLR.

Osobní aktivity čtyř politiků, z nichž jeden byl dlouhodobým předsedou ČSSD, jeden je součaným předsedou ČSSD a ostatní dva jsou vysokými představiteli téže politické strany, nejsou výrazem většinové vůle občanů České republiky a považovali bychom za nešťastné, aby takto byly kýmkoliv vnímány.

Pokud souhlasíte, připojte svůj podpis ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články