Podpora předčasných voleb stoupá. Přeje si je polovina lidí

Andrej Babiš (Facebook)

Andrej Babiš | FOTO: Facebook

Vyjednávání o vládě se táhnou již několik měsíců a zdá se, že úspěch se spíše vzdaluje. V průzkumu pro Český rozhlas se navíc ukázalo, že polovina lidí si přeje předčasné volby – a stoupá také počet těch, podle nichž by Babiš neměl být premiérem.

Přibližně 45 procent Čechů si dovede představit v současnosti nejvíce zmiňovanou koalici ANO a ČSSD s podporou KSČM, což pravděpodobně vyplývá z toho, že právě těmto dvěma stranám Babišovo hnutí sebralo voliče.

Sociolog z agentury Median Daniel Prokop sdělil, že nejvíce by lidé dané vládě důvěřovali v případě, že by šéf hnutí nebyl premiérem a ANO by zároveň nemělo v gesci ministerstvo vnitra a spravedlnosti – pro tuto variantu bylo 40 procent respondentů. A právě tato dvě ministerstva jsou pro rozhodování evidentně zásadnější než křeslo předsedy vlády.

Zajímavé je ale číslo, které ukazuje, že polovina lidí by byla pro předčasné volby. Zda k nim směřuje Babiš, zatím jasné není, prezident Miloš Zeman je ovšem odmítá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]